Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

ÖĞRETMENİM !..

    " Körle gören, karanlıkla aydınlık, gölge ile sıcak bir olmaz." ( Fâtır sûresi, âyet 19, 20, 21)
 
    " Dirilerle ölüler de bir olmaz. Şüphesiz Allah, dilediğine işittirir. Sen kabirlerdekilere işittiremezsin." ( Fâtır sûresi, âyet 22)
 
    Öğretmen denilince akla, iman, bilgi, hikmet ve akıl sahibi, ahlâklı, erdemli kimseler ile bunların takip ettiği hak yol ve  nâil olacakları bu dünya ve öbür dünyaya ait nimetler gelmektedir!..
    Tabii ki, imansız, bilgisiz, akıl, basiret, ahlâk ve erdemden yoksun kimseler ve bunların takip ettikleri bâtıl, saçma yol ve uğrayacakları dünya ve ahirete taalluk eden azap, kesinlikle bir tutulamaz.  
 
    Bu girişten sonra, yarın 24 Kasım 2015 günü kutlanacak olan Öğretmenler gününe temas edecek olursam, öğretmenlerimiz, muallimlerimiz hiç de hak ettikleri yerlerde olmasalar da, yine de bu kutlu insanların, kitlenin günlerini kutluyor, milletçe istenilen neticeye varmalarını temenni ediyorum!..
 
    Öğretmenlerimiz; sadece okullarımız da görevli olmamalıdırlar!.. Lüzumunda, gerektiği zaman mihraba geçmeli, kürsüyü doldurmalı ve minberlerden nasihat da bulunmalıdırlar!.. Çünkü,
    Bizler, çok öğretmen gördük, işittik, macerasını dinledik ki, nice öğretmenlerimiz kandırılmış, sağ-sol fraksiyonlara ayrılarak, kimileri memleketsever, bayrak aşığı, vatanperver kesimden olurken, kimileri de, sol, solcu, Marksist, nihilist düşünceden yana olarak, çocuklarımıza, yıllarca içlerindeki zehirlerini akıtmışlardır!..
 
    Oysa, günümüz Türkiye'sinde öğretmenlerimiz, mes'eleyi rayına oturtmuşlar, " Her şey ülkemiz için" düsturuyla hareket etmektedirler!.. Ancak,
    Öğretmenlerimiz zor şartlar altında, ölüm pahasına bile olsa görevlerini yaparlarken, hak ettikleri, arzu ettikleri makam ve yerde değildirler!..
    Terörist sorunu, maaş yetmezliği, hayatı boyunca çalışmasına rağmen bir ev sahibi bile olamayışları, çocuklarını istedikleri potansiyelde okutamamaları içler acısıdır!..
    Bir kere, öğretmenlerin okullarına rahatça taşınmaları, dolgun maaş, okullarında istedikleri aksesuarlar, her aranılan kitabı kütüphanelerde bulmaları vb. problemler acilen yerine getirilmelidir!..
    Öğretmenlerimiz; çok çok okumalı, araştırmalı, aramış oldukları her alandaki kitaplar, ellerinin altında bulunmalıdır ki, öğretmen, okulunda, sınıfında, toplum arasında, insanlar yanında bilgi donanımlı olsunlar, öğrencilerinin yanı sıra, diğer vatandaşları da aydınlatsınlar!..
 
    Öğretmenlerimiz; her türlü politik, siyasi mülahazadan azade kılınarak, özgür fikir, özgür düşüncelerini korumalı, kendilerinden istenen aydınlık Türkiye yapısına katkıda bulunmalıdırlar!..
 
    Hiç hatırımdan çıkmaz!.. Öğretmenim; şu anda hayatta mı bilemiyorum!.. Ömrünü bir tarikata adapte ederek, son zamanlarında çarşı, pazar, sokak, evler arası alanlarda tarikatın vermiş olduğu heyecanla " Hayy!"diye bağırarak, gelişi güzel nara atarak geçirir olmuştu!..
   Halbu ki, bu iş, yani gavslık, kutupluk, üstadlık, müntesiplik, müridanlık ehlinin işidir!.. Öğretmen, kendini bu tür keramet görmeye," illaki görürüm " azmiyle, çalışmalar, gayretler, sonucunda kafayı yeme, tozutma tabir ettiğimiz, delilik, mecnunluk halleri, meczupluk görüntüleri kaçınılmaz olacaktır!..
    Netice olarak;
    Gelmiş, geçmiş ve hali hazır görev yapan öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum!.. Başarılarına başarılar niyaz ediyorum!..
    Ümit ederiz ki, devletimiz; öğretmenin her halini görür, tüm sıkıntılarına el atar,  kitap, kütüphane, computer, internet, televizyon , laptop, taplet ve benzeri acil ihtiyaçlarına eğilir de, öğretmenlerimizin sorunları biter!..
 
    Öğretmenlerimiz, faizsiz kredilerle, ev, araba sahibi yapılmalı, çocuklarına iyi bir gelecek vaad etmeleri için ellerinden tutulmalıdır!..
    Diğer taraftan Başkanlığımız; İHL. İlahiyat okullarındaki ehli hitabı bulmalı, kürsülere davet ederek, onların bilgilerinden, araştırmalarından milletimiz müstefid olmalıdır!..
    Ne oldu, bu milletin bağrından çıkmış İHL. okullarına, öğrencilerine, öğretmenlerine, Müdürlerine?.. Camilerimiz, kendilerini beklemekte, kürsülerimiz, minberlerimiz, mihrablarımız onların bilgilerini arzu etmektedir!..
    Rabbimiz!.. Öğretmenlerimizin 24 Kasım günlerini mübarek eylesin!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık