Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Putin ve Diğerlerinin Emelleri

PUTİN'İN VE DİĞER EMPERYAL GÜÇLERİN EMELLERİ, PKK'Yİ DEVLETLEŞTİRMEK VE PETROL AKITMAK İÇİN  AKDENİZE KORİDOR AÇMAKTIR!..
 
    " Gevşeklik göstermeyin, üzüntüye kapılmayın . İnanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz." ( Âl-i İmrân sûresi, âyet 139 )
 
    Tabii ki, zikredilen âyet, Müslümanların, Uhud savaşında uğradıkları geçici başarısızlıktan dolayı ümitsizliğe kapılmamaları gerektiğini onlara ihtar etmekte ve Müslümanlara, güçlü bir imana sahip olmalarının vermiş olduğu azim, cehd, korkusuzluk ve kararlılık sayesinde nice zaferlere ulaşmanın mümkün olduğunu müjdelemektedir.
 
    " O ( düşman) topluluğu takip etmekte gevşeklik göstermeyin. Eğer siz acı çekiyorsanız onlar da, sizin çektiğiniz gibi acı çekmektedirler. Üstelik siz Allah'tan, onların ümit etmedikleri şeyleri umuyorsunuz. Allah ilim ve hikmet sahibidir. " ( Nisâ sûresi, âyet 104 )
 
    " Onlara ( düşmanlara) karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve cihad için bağlanıp beslenen atlar hazırlayın, onunla Allah'ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve onlardan başka sizin bilmediğiniz, Allah'ın bildiği ( düşman) kimseleri korkutursunuz. Allah yolunda ne harcarsanız size eksiksiz ödenir, siz asla haksızlığa uğratılmazsınız." ( Enfâl sûresi, âyet 60 )
 
    Ayeti kerime hakkında kısa bir yorumda bulunacak olursam, yüce Allah bu âyette düşmana karşı kuvvet hazırlamamızı emretmektedir. Bu hazırlanacak kuvvetten maksat, savaşta emperyal güçlere karşı üstün sağlayacak her çeşit vasıtadır.
 
    Kara ordusu, hava ve deniz kuvvetlerine ait bütün araç, gereç , vasıta ve silahlar, kara ve deniz yolları, ekonomik güç ve savaş teknolojisi gibi şeyler bu kuvvet mefhumuna girmekte ve dahil edilmektedir.
 
    Zikredilen ayeti kerimelerden sonra, şu hususları kısaca arzetmek istiyorum:
    Türkiye'mizin bütün sınırları, çevresi, hudutları yılanlarla, çiyanlarla, ejderhalarla çevrilmiş durumdadır. Sizler, İran Şia'sının Müslümanlığına, ehl-i kıble oluşuna inanmayınız. Yavuz Selim Han'dan bu yana, İran  milleti, bizim milletimize karşı diş bilemekte, düşen her fırsatı yeterince değerlendirmektedir.
 
    Rusya denilen Çıfıt ülkede öyledir!.. Müslüman Türklerin Türkiye hayatlarında, yaşamlarında en büyük düşmanı ve hasmı Rusya olmuş, Osmanlı imparatorluğunu mütemadiyen meşgul ettiği gibi,  Katerina, Plevne, Ayastefanos anlatlaşması, Doğu'nun işgali, Sarıkamış ölüm kalım gerçeği bunlar yüzünden olmuştur.
 
    Hal böyle olunca, Türkiye'nin son günlerde bir Rus uçağını düşürmesi, Rusların asıl mes'eleleri olmayıp, esas sorun, birikmiş silah stoklarını Suriye'ye, PKK'ye, PYD'ye ve benzeri terör kuruluşlarına satarak hem para kazanmak, hem Ortadoğu'da üs sahibi olmak ve PKK'ye koridor açarak Kerkük petrolünü akıtmak ve bu vesile ile, Akdeniz'e gitmemek üzere yerleşmektir!.
 
    Siz bakmayınız, ABD'nin ve diğer Batı ülkelerinin Rus aleyhtarlığına!.. Onlarda, Rusya'nın, Türkiye'ye karşı homurdanmasından müstefid olarak, tüm beklentilerini, arzularını, iştihalarını gerçeğe dönüştürmektir.
 
    Elbette, Güneydoğu ve Doğumuzdaki İslam ülkeleri, beyinsizce, kör olmuşçasına, mezhepsel ayrılıkları bahane ederek, emperyalist güçlerin ekmeklerine yağ sürmekte, Halid bin Velid (ra)'ın, Selahaddin Eyyubi'nin ve II. Abdülhamid Han'ın canı pahasına korumuş olduğu bu topraklara düşmanları davet etmektedirler!..
 
    Halbu ki, Türkiye devleti, her ezilenin yanında, sömürgeleştirilmek istenen Müslüman milletin ağabeyi rolünde asırlardan beri bu uğurda koşmakta, cehd etmekte, sa'yü gayret göstermektedir!.. Örneğin;
 
    2,5 milyon Suriyeli mazlum insan, Bayırbucak Türkmenleri, Irak Müslümanları, Ezidiler, Peşmergeler ve tüm işgale muhatap olmuş kitleler, sığınacak, kaçacak, ekmek, su, giysi isteyecek bir devlet ve millet olarak Türkiye Cumhuriyetini görmüşler ve bilmişlerdir!...
 
    Hal böyle iken, Türkiye'nin;  tüm bu sorunlardan, sıkıntılardan, kargaşalardan bir kârı, faydası, beklentisi olduğu görülmüşmüdür?.. Hayır!.. Hayır! Bin kere hayır, milyon kere milyon hayır!.. Ülkemizin sadece maksadı, hiç bir dünya devleti tarafından yardım yapılmayan, ilgi duyulmayan, boş verilen bu insanlara kol, kanat gerilmesi, sadece insanilik, acıma ve adam gibi adam olmamızdan dolayıdır!..
 
    Eminim ki, Rusya, masrafa, yardım etmeye, kollamaya, gözetmeye gelmeyecek, bir gün olacak ki, pılını, pırtısını, varını, yoğunu toplayarak, Moskova'sına dönecektir!.. Çünkü, dünkü tarihlerde, ataları Çar bunu yaptı, Çariçeleri bunu uyguladı, boksör Putin'de aynen bunu tatbik edecektir!..
 
    Netice olarak;
    Bir şarkıcının deyimi ile, " yıkılmadık ayaktayız".. ifadesi, bizlere bunu işaret etmektedir!.. Zengin, sömürü, emperyal bir ülke ve millet değiliz!..
    Afganistan'da bulunuşumuz, Somali de olmamız, Balkanlar da varlığımız, Musul'da, koşuşturmamız ezilen, öldürülen, mahvedilen insanları kurtarmak içindir..
    Stalin denilen kan emici insan; milyonları öldürdü de ne oldu? Kendisi bu gün lanetle, nefretle anılırken, katletmiş olduğu insanların torunları, yeni yeni ülkeler, Türkî Cumhuriyetler ihdas ettiler!..
    Söz konusu, Türkî Cumhuriyetlerinde, arşa yükselen minarelerde, kubbeli kubbeli camilerde, mescidlerde Tekbirler, Tahmidler, Tehliller çekilmektedir!..
    Söz konusu bu mescidler, minareler, barışın, dostluğun, insan olmanın simgeleridir!.. Ezan okunan yerlerde, kargaşa, kıtal, vahşet ve sömür izlerine rast gelinmesi mümkün değildir.. Ümit ederim ki, Putin de, bu gidişatı anlar, fehmeder, idrak ve izanını çalıştırır da,  içinde bulunduğu boş, kuru, sahte kuruntulardan kurtulmuş olur!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık