Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Takdir-i İlahi
TAKDİR-İ İLAHİ; AKLI ÇALIŞTIRMAMAK VE SUUDİ ARABİSTAN!..
 
 " Allah'ın izni olmadan hiç kimse inanamaz. O, akıllarını kullanmayanları murdar ( inkârcı) kılar." ( Yûnus sûresi, âyet 100)
 
    Aşağı-yukarı her hac mevsiminde yaşandığı gibi, 2015 hac sezonunda da, kara haberi, acıyı, ihmali,  kör kaderciliği, umursamazlığı dünya Müslümanlığı yaşadığı, müşahade ettiği gibi, tüm insanlık da yaşanan fecaata, yığın yığın ölen insanlara acımış oldu ve hiç de haklı olmadıkları halde, bu suçu, bu cinayetleri İslam'ın üzerine attılar!..
    Bilindiği üzere, Suudi Arabistan ülkesi; hac, umre ve yer altı zenginliği ile dünyanın en zengin, en müreffeh üilkesidir. Para, oluk oluk, su gibi akmaktadır!..
    Ama, ne hazindir ki, Müslümanların helal hac ve umre paraları, petrol gelirleri, kralın, kraliçelerin, prenslerin, prenseslerin ve üç buçuk Vehhabi yardakçının, uçkuruna, şehvetine, zevkine, ahlaksızlığına, fuhuş, içki, hap, çengi ve çüngüşüne harcanmaktadır!..
    Yani, halk mağdur ve mazlum, fakir, bir ekmeğe talim etmekte, merkezi yerlerde hayat lüks içerisinde ala bildiğince devam ederken, kenar mahalleler de durum, manzara içler acısdır!..
    İslam ülkelerinden Müslümanlar, hacı olmak, Kabe'yi ziyaret etmek, hac farizasını ifa etmek amacıyla çırpınmakta, evindeki öküzünü, ineğini, koyununu, kuzusunu satarak bin bir güçlük ve zorlukla hacca gelebilmektedir!..
    Geliyor da ne oluyor?
    Suudi kralına göre, hacılar sürüdür, para makinasıdır, sömürülecek, kanları emilecek insancıklardır!.. Hacılar; yıllardan, asırlardan beri körü körüne, pisi pisine ölmekte, ayaklar altında ezilmekte,  böyle bir hal, bir dram, bir trajedya devam etmektedir!.
    Çünkü, Kral cenahlarının ellerinde insanlığı uyutmak, uyuşturmak için bahane, sebep hazırdır!.. " Takdr-i İlahi (!)" " Kader"  " MUkadderat" " Hacda ölmek güzel bahtiyarlık" saçma iddialarıdır.
    Suudi Yönetimi, bu yılkı tatillerini Fransa ülkesinden trilyonlarca dolara kiraladıkları bir deniz adasında geçirmektedirler!.. Ne diyelim? Keyifleri, şehvetleri, içkileri, işretleri bol olsun!
    Ama lakin; İslam'n içerisine krallığı, hanedanlığı, prensliği, sultanlığı, padişahlığı, içkiyi, işreti, sarayda kadın oynatmayı sokmuş bulunan Ben Ümeyye kabilesi yani Emeviler, sonunda ne oldularsa, bunlar da, dünyaca meşhur casus Lawrens'in, İngilizler'in yardımı ile kurdukları sahte düzenin, İslam dışı uygulamaların, gaddarlığın, basit, sıradan, irade dışı  zulmün, zalimliğin içerisinde yok olup gideceklerdir!..
    Ne yapmak lazım?
    Bir kere, hacda ölmeler, Mina ezilmeleri, vinç vak'aları, sıradan, basit, irade ve güç dışı kazalar değildir!.. Bu tür kazaların üstesinden gelinmesi kolay mes'eledir!.. 
     Mina cinayetleri polisiye tedbirlerle, sıkı kontrollerle önlenebilr, 60 metrelik vinç hac mevsiminden önce  kaldırılabilrdi!.. Ama, kaldırılmadı. Çünkü, bunların yalan, yanlış, uyduruk kader inançları tecelli etmesi lazımdı ve etti.. Suçlu bulundu.. " Takdir- İlahi"..
    Halbu ki, Alemi İslam hacıları; bir yıl, iki yıl, hatta beş yıl Haccı boykot etmiş olsalar, ateşin etrafında ölmek için uçuşan kelebekler gibi üşüşmeselerdi, vallahi, krallık, yönetim hizaya gelecek, tüm Müslüman ülkelerin ayaklarının altını öpeceklerdi!..
    Ama, olmadı olmuyor veya olmayacak!..
    Her an, her dem düzenlenen Umre seferleri, oluk oluk akan  Umrecilerin, Hacıların paraları Saudi Yönetiminin başını döndürmekte, dövizler geldikçe onların daha çok iştihaları kabarmakta, doyumsuzluğu, aç gözlülüğü yaşamaktadırlar!..Gırtlaklarında kalsın!..
    Netice olarak;
    Allah'ın beş emrinden biri olan Hac farizasını yerine geitrmek için kutsal topraklara akın eden, can atan insanların rezilce ölümleri, ezilmeleri, ayak altı olmaları ne ilk, nede son olacaktır!..
     Tabii ki, ibadetlerde aslolan güzellik, sevinç, zerafet ve örnek olmaktır!.. Allah aşkına!.. Sizlerden soruyorum; böyle hurdahaş ayakaltı olmanın neresi hactır, neresi ibadettir, neresinde örneklik bulunmaktadır?
    Yaplıacak husus şu olmalıddır!.. Tüm İslam ülkeleri ortak kararlar alarak, Saudi despotizmini dize getirmeleridir!.. Aksi takdirde, söz konusu keyfilik, vurdum duymazlık böyle devam edip giderse, daha nice günahsız insanlar ayaklar altında ezilerek ölecektir!.. Çünkü,
    Kutsal topraklar, Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere, tüm Müslümanların ortak malıdır!.. Kral hazretlerinin, çirkin hevesi için, menfaatı için  onlara terk edilemez.
    Şayet kral ve adamları bu işi idare edemeyeceklerse, idare edecek, namusluca yönetecek ülke insanlarına bırakmaları gerekmektedir!..
    Rabbimiz! Dünya Müslümanlarına akıl, bilinç ve Kur'anî aşk nasip eylesin!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir
            

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık