Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Taliban'ın Kullanım Süresi Dolunca...

TALİBAN'IN KULLANMA ZAMANI BİTİNCE, DAEŞ ORTAYA ÇIKTI!..

Bir dönem " Afgan mücahitleri" tabirinden keyif alır, onları ellerimiz patlayıncaya kadar alkışlar, onlar için dua ederdik..

Niçin ve neden dua ederdik?.. Çünkü, karşılarında Rusya gibi bir dev, dünya ölçeğinde kos kocaman bir ülke, süper bir güç bulunmakta idi de onun için..

Baldırı çıplak " Afgan mücahitleri" kos kocaman bir dev ülkenin her türlü mücehhez silahlarla mücehhez askerine " çiş" tutturuyor, ödlerini koparıyordu..

Rusya devleti ve askerleri baktılar ki, olacak, bunlarla başa güreşecek değiller!.. Hal çaresi düşündüler, çare aradılar ve netice de de çözümü buldular!..

Çözüm, " Afgan mücahitlerini" kendi aralarında birbirlerine düşürmek,  kavgalaştırmak, başlarını kaşıyacak zaman bırakmamak idi!.

Dünya süperleri, emperyal güçler; sadece Afgan'da değil, tüm Ortadoğu ülkelerinde de aynı çareye baş vurmakta, böylelikle, kendileri yorulmadan, zahmet çekmeden hedeflerine ulaşmaktadırlar..

Mezhepçilik , ayrılıkçı cemaatler peydah et, farklı din anlayışları ihdas eyle, sonra da sen, onların zenginliklerine rahatça konuver.

İşte, Afgan mücahitleri, kendi aralarında, baş örtüsü, giyim, kuşam, örtünme mes'elesi yüzünden bölününce, birbirlerine, kendi dertlerine düştüler!.. Rus güçlerine çevirilen silahlar, bu defa kendi kendilerine doğrulmuş oldu.

Ve halen de öyledir!.. Taliban diye zavallı bir örgüt, tedhiş, terör eylemcileri, öbek öbek kendilerini, birbirlerini boğazlarken, dermanları, güçleri bitmiş, dermansız ve takatsız kalmışlardır.

Süper güçler, dünya emperyalleri, Rus KGB'si, Afgan  Mücahidlerinin bitirirken, yüz üstü bırakırken, yeni bir oluşuma, yeni bir yapılanmaya, yeni bir yobaz, çağ dışı isme ihtiyaç bulunmakta idi..

Daeş diye, çağ dışı, zavallı, adı İslam ve Müslüman olan ama,  hal ve hareketleri, tutum ve davranışları, eylemleri, icraatları tamamen Yezid olan, Hassan Sabbah olan, Bedrettin Simavi olan, her türlü sapıklığı, kelle kesmeyi mubah gören bir oluşum sahneye sürüldü.

Daeş'e, Müslüman grup desen yakışmıyor, Kur'anî bir cemaat, bir kitle desen uymuyor.. Çünkü, Müslümanlıkta, medeniyet, insanlık, acıma, merhamet, sevgi, saygı, merhamet, hoş görü bulunmaktadır.

Ya bunlarda?.. Daeş'te, insanlık, sevgi, saygı, din, inanç yoktur. İstanbul Reina'da vukubulan katliamda bu sözümüzü teyid etmektedir.

Hal böyle olunca, İslam ülkeleri dışında zararlı olmaya başladıkları zaman, Batı alemi ve ABD.. " Aman, bu sapıklara hemen çözüm bulalım" diye feveran ettiler..

Çözüm ve hal çaresi bulunması için, ülkemiz, bu musibetin üzerine gönderildi. Teşvik edildi ve desteklenmiş oldu.

Bu açıdan sonra, Türkiye, Daeş'in üzerine bütün imkanları ile yürüyerek, insanlığın başına bela olmuş olan bu musibeti ortadan kaldırmak için, bütün imkanlarını kullanarak, silahı ile, topu ile, tankı ile üzerlerine yürüdü..

Ama, ne çare ki, bu defa ülkemizi teşvik ve teklifte bulunan uluslar, geri adım attılar.. Sapkın, sapık, kudurmuş, din dışı bur oluşum olan Daeş, cici, uslu, zararsız gösterilmeye başlandı..

TSK. güçleri, Cerablus ve El-Bab'a kadar ulaşırken, böylesi insanlık katillerini geri geri püskürtürken bu defa, destek vaadinde bulunan ülkeler ve güçleri, bu ciddi mes'eleye bigane kaldılar. Çünkü, Daeş, ülkemiz dışında diğer uluslara zararsız kalmaya başlamışlardı da onun için..

Demek ki, Taliban biterken yeni bur gerici, vahşet içeren kuruluşa ihtiyaç vardı.. Oda bulundu ve Daeş denilen ufuksuzlar, insanlık düşmanlığı tezgahlanmış oldu.. Peki, Daeş biterken, sonrası ne olacaktır?

Sanırım, tüm Müslümanları ilgilendirecek, meşgul edecek yeni bir kaosa ihtiyaç duyulmaktadır.. Acaba, yeni doğacak, peydah edilecek, İslam ve Müslümanları içten içe çürütecek bu yeni var oluşun ismi, cismi, maksadı, niyeti ne olacaktır?..

Netice olarak;

Dünkü zamanlarda Taliban  denilen cahil, gerici, yobaz, çağ dışı grup ortamı kasıp kavururken, miadının doldurarak tarihte yerini almış oldu.

Dünya, düzenbazları hemen Taliban'ın akabinde, Daeş'i devreye sokarak, bu sapkınları İslam ve Müslümanların başına bela ettiler..

Daeş denilen azgın gurup, katil ve barbarlar, inançları ile, yaşamları ile, düşünce ve zihin dünyaları ile, nice masum insanın kanının dökerek yok olma safhasına gelmiş oldular.

Türbelere saldırdılar, mezarları yaktılar, yıktılar bir garip İslami anlayışları ile, korkulan, çekinilen bir zümre olarak, Kur'an ve İslam dışı hal ve halleri ile ile binlerce mazlumun kanının akmasına sebebiyet verdiler..

Bendeniz, şu şekil düşünmekteyim.. İslam ülkeleri kendilerine gelmedikçe, Kur'an'ı referans almadıkça, bu tür yapılanmalar, var oluşlar devam edecektir.

Irkçılık, mezhepçilik, grupçuluk hadiseleri zaman içerisinde bitmesi, yavaşlaması gerekir. Aksi halde, daha nice nice Taliban, Daeş sapkınlıkları meydanı boş bırakmayacaktır.. Buna da kimler sebep olmaktadır?.. Tabii ki, Müslümanlardır!.. İran'lısı, Türkiye'lisi, Mısır'lısı, Arabistan'lısı ve tüm Müslüman ülkeler..Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık