Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Türkmeler Kan Ağlıyor, Nerdesiniz?
 BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİ KAN AĞLIYOR, NEREDESİNİZ?!..
 
 
    " Size ne oldu da Allah yolunda ve " Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!" diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz!" ( Nisâ sûresi, âyet 75)
 
    Ayetin kısaca tahlili şöyledir:
    Mekke'nin fethinden önce orada kalıp Medine'ye göç edemeyen Müslümanlar zalim, müşrik Mekke'lilerden büyük eza, cefa ve işkenceler görmüş, sıkıntılar yaşamış ve Allah'a iltica ederek O'ndan yardımcı göndermesini dilemişlerdi.
    Ayeti kerime de bu hususa işaret edilmekle beraber dünyanın neresinde olursa olsun, zulüm ve haksızlığa, zulme uğramış çaresizlere Müslümanların yardım etmelerini ve gerekirse onların uğrunda savaşmalarını istemektedir.
 
    Rabbim! Suriye Bayır Bucak Türkmenlerine yardım eylesin!.. Onlar; ejderhaların, zalimlerin, yılanların, çıyanların zehirli kuyrukları, okları arasında sıkışıp kalmışlar. Yüce Allah, onlara acısın, merhamet eylesin!.. Âmin!..  24.08.1996 tarihli, " Hazar Kıyısı" başlıklı şiirimden bir iki kıta ile mevzuma başlamak istiyorum:
 
    " Aynı diller koptu, hep birbirinden,
       Yılların hasreti, Hazar kıyısı.
       Bitti artık özlem, ebediyetten, 
       Köpük köpük sevda, Hazar kıyısı.
                              x
       Dostun diyarında, cânân kaybolmaz,
       Burcu burcu lâle, nergisi , solmaz,
       Karabağ'da kara, niçin son bulmaz?
       Ötügen diyarı, Hazar kıyısı!.." ( Ş. Özdemir)
 
    Evet, dünkü tarihlerde ve halen Irak Kerkük, Musul ve diğer şehirlerde yaşayan Türkmenler!.. Yıllarca Saddam'ın, cenderesinde, altında inim inim inlediler!.. Öldüler, öldürüldüler ve yalnızlıklarına, sahipsizliklerine küstüler ve küstüler!..  
    Sonraları ise, Poşulu Barzani denilen Çıfıt sahneye çıkarak, aynı trajediyi, aynı dramı ara vermeden yaşatmaya devam etmiş ve halen de etmektedir!..
 
    Büyük Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid Han'ın teberrükü, vakfiyesi olan topraklara, güzel yurda saldırdılar, Kerküklü Türkmen'lerin tapu senedlerini bile cayır cayır yaktılar!.. Sokağa çıkamaz, ekmeğinin peşinde koşamaz ettiler!..
 
    Ve şimdi de, Suriye Bayır Bucak Türkmenleri!..
    Dünya zalimleri, süperleri, ejderhaları kana doymamaktadırlar!.. Terörist Pkk'nin, Pyd'nin öldürmesini az görmüş olacaklar ki, cahil, cühela Işid'in öldürmesini göz doldurur göremeyecekler ki, bu defa, daha çetin, daha zalim bir yılanı Bayır Bucak Türkmen'lerinin başına musallat ettiler!.. Wampir Rus canavarı!..
    Diğer emperyal güçler, bu işten keyif almakta, Rus uçakları nokta atışları yaparak, Türkmen kardeşlerimizi toplu toplu imha etmektedirler!..
    Tabii ki!..
     Bizler, Suudi kralından imdat isteyecek değiliz!.. Çünkü, kral hazretleri (!) Fransa, Miami sahillerinde; zevkinde, hazzında, keyfinde, şehvetinin peşindedir!..  Mısır; zaten baştan beri derbeder!.. İran, zaten gavur kayırıcı pozisyonunda!..
    Ne yapmalıyız, ne etmeliyiz?
    Ahh!.. Can Türkiye!.. Ne var ise sende vardır!.. Ne olur, gel de kurtar şu gariban Bayır Bucak Türkmenlerini!.. Çünkü, baba sensin, ağabey sensin, dert ortağı sensin, imdada koşacak sensin!.. Senden başka kimseleri yoktur!..
    Can Azerbaycan!.. Türkmenistan, Kırgızıstan, Kazakistan, ve tüm dünya Türklüğü!.. Neredesiniz?.. Nerdesiniz, üzerinize ölü toprağı mı savruldu?..
    Netice olarak;
    Türkmen dostlarımız, kardeşlerimiz öldürülmektedir!.. Hem de, havadan Rus gavurunun atmış olduğu bombalarla, kimyasal silahlarla!..  
    Boksör Putin!.. (!).. Senin her tarafın ateş olsa ne yazar!.. Sen, birilerine Zağarlık yapmayı bırak da kendine gel!
    Öylesi, el kol hareketlerin, sahte, Şabanca kabadayılıkların para etmeyecektir!.. Biliyoruz ki, senin maksadın, amacın, gayen başkadır!.. Bayır Bucak Türkmenlerinin şahsında Türkiye'ye blöf yapman, göz dağı vermektir!..
    Akıllı ol!.. Akıllı hareket et!..  Kanı, ciğer beş para etmez, Beşşar Esed ne ki, onun zağarlığını yapmaktasın?.. O bencil, muhteris, kan içici, kan dökücü, kendi milletine düşman bir kişiden, insanlık beklemek, aferin ümit etmek ham hayaldir!..
    Rabbimiz!.. Türkmen kardeşlerimize sabır, güç, kuvvet ve iman bilinci lütfetsin!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir
            

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık