Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

VE İZEL MEV'ÛDETÜ SÜİLET, Bİ EYYİ ZENBİN GUTİLET!

" Diri diri toprağa gömülen kıza, hangi günah sebebiyle öldürüldüğü sorulduğunda." ( Tekvir sûresi, âyet, 8-9 )

Kör olasıca insanlık!.. Dünkü çağlarda; erkek çocuklarını hunharca öldürüyor, Firavun laneti kendisine yetişecek bir rakip istemiyordu..

Mekke müşrikleri de, aynı cürümü işliyor, ar, namus, şeref, izzet elden gider hesabıyla , diri diri kız çocuklarını toprağa gömüyor, masum yavruların, yalvarmalarına, el aman dilemelerine itibar edilmiyordu.

Hatta, büyük Ömer'e (ra), atfedilen bir kıssa bulunmaktadır. Derki büyük Ömer: " Bir şeye ağlar,  bir şeye de gülerim. Hamurdan yapıp, karnımız acıktığı zaman yemiş olduğumuz putlara, diğeri de, diri diri toprağa gömmüş olduğumuz kız çocuklarına." der.

Cahiliyye Arapları böyle iken, sanki günümüz dünyasında iyi durumda, güzel bir ortamda mıyız?.. Irak'ta keyfi şekilde, acımasızca öldürülen çocuklara ne demeliyiz?.. Son yıllarda Suriye topraklarında  kanları dökülen masum, sübyan, biçare, günahsız masumların, bebelerin öldürülmesi neyin nesidir?..

Yüz binlerce biçare, günahsız çocuk, mezhepçiliğin kurbanı, diktatörlüğün hışmına uğramış, taşlar, yıkıklar arasında, harabeler içerisinde mahvı perişan olmuştur!..

Zalim Esed, zalim İran milisleri, Hizbullah çeteleri, maalesef, keyf etmekte,  yığın yığın çocuklar ayaklar altında öldükçe, kahkaha ile gülmekteler, göbekleri çatlarcasına, patlarcasına keyif almaktadırlar.

Halep'li çocukların sahibi kim olacaktır?.. Anneleri, babaları, büyükleri kara toprağa düşmüşler, böylesi mini minnacık çocuklarda, yıkıntılar arasında inlemekte, " Ve izel mev'ûdetü suilet/ Bi eyyi zenbin gutilet" diye feryadü figan etmektedirler.

Evet, ölen çocukların kıtallerinin hesabı hem dünyada sorulacak, hem de uhrevi alemde hesaba çekilecektir zalimler!..

Sağ olasın ülkem Türkiye'm!.. Aziz milletim!.. Yemiyorsun, yediriyorsun, giymiyorsun, giydiriyorsun!.. Kör olasıca Suudi kompradorları, diğer İslam ve Müslüman geçinen sözde münafıklar, paraya, pula tapanlar?..

Sahi, 21 nci asırla; Firavun-Musa dönemi arasındaki fark, ayrışma nedir?.. Sizler, bir farklılık var diyor musunuz?..

Cahili Mekke sokaklarında, sanki, kız çocuklarının feryatlarını aynen işitir, duyar gibiyim. Suriye'li çocukların acı çığlıkları, otel  Zemzem Tower'in duvarlarına çarpmakta, bir gün bunun hesabının sorulacağını çağrıştırmaktadır.

Kuweyt'li kapitalistler, Abudabili kompradorlar, zevkü, sefa sürsünler bakalım!.. Gün gelecek, devran dönecek, İslam toplumundan çıkacak bir Ömer'in kırbacı onların beyinlerinde şaklayacaktır!..

İranlı milisler, Hizbullah çeteleri, her ne kadar, " yer yüzü kirlidir" diye alınlarının altına koymuş oldukları " Kerbela taşı" bir gün gelecek ki, Halep'li biçare çocuğun ahı, eninleri ile beyinlerinden vurulmuşa döneceklerdir!..

Diğer taraftan, para kazanmak uğruna, ana karnındaki, ceninleri diri diri öldüren, hiç bir sebep yok iken " kazı kazan" usulü zengin olan doktor artıkları zelil ve rüsvay olacaklardır!..

Ğayri meşru ilişkiler sonucu, veya " güzelliğim gider, vücud yapım bozulur" endişesi ile, hamlini diri aldıran anneler de, hem dünyada rüsvay olacaklar, hem de ahiretlerini zindan edeceklerdir.

İslam diyarlarını, Müslüman topraklarını adım adım gezelim. Her nereye varmış olsak, Vallahi, Billahi orada bir zulüm, eziklik, esaret, insanlık dışı şeye rast gelinecek, ahı vah edeceksinizdir!..

Çukurca'da, Çukur'da, Hakkari'de, Nusaybin'de ve benzeri Müslüman-Türk topraklarında meydana gelene, işlenen cinayetlerin de hesabı sorulacaktır!..

Deaş sapkınları hemen, sakalları ile, saçları ile artislik yapsınlar bakalım. Tarihe bir göz atsınlar bakalım. Haricilerden, günümüze ne kalmıştır?.. Bir eser, bir iz, bir emare görülmekte midir?

Ülkemiz toprakları, büyük şehirler, zaman zaman kan gölüne dönüşmektedir!.. İnsanlığını kaybetmiş, aşırı miktarda beyinleri uyutulan, uyuşturulan zavallıların kendini patlatması ile, Adana'da, Ankara'da, Kayseri'de, İstanbul'da vb. yerlerde, insanlarımız şehid edilmişlerdir!.. Niçin ve neden?..

Ayrıca, talihsizliğe bakınız ki, kendisini dindar zanneden, din için kırk, elli yıldır ağlayan meczup bile, haddini aşarak, başkalarının ekmeğine yağ sürmek için insanlarımızı  hurda haş etmiştir!.. Sanıyormu ki, bir gün bunun hesabı sorulmayacak?..

Aslında, o meczuba bir görev düşmektedir!.. Adam gibi gelecek, yetmiş dokuz milyon insandan af ve istirham dileyecek, suçunu itiraf ederek, ölüme gidecektir!..

Aksi takdirde, söz konusu meczubu ne Okyanuslar ibra edecek, ne Fırat, ne Dicle, ne Nil ve nede Akdeniz kendisini temize çıkarmayacaktır!..

Netice olarak;

Boş yere, keyfi olarak çocuklar, hem de Müslüman çocuklar öldürülmektedir!.. Suçları nedir, ne değildir, bir araştıran, bir soran bulunmamaktadır..

Sanki " ölen ne için öldüğünü, öldüren de ne için öldürdüğünü bilmeyecek" bir kör taassup içeren dönemi yaşamaktayız!

Hakikaten, Halep'li masum bebeler, mini minnacık yavrular niçin öldürülmektedir?.. Suçları, kabahatleri, günahları nedir ki, böylesi bir vahşetle katliamla yüz yüze gelmiş oldular?..

Bana göre, düşünen beyinlere göre, bir suçları, bir günahları bulunmamaktadır!.. Hem Allah yanında, hem de insanlığın huzurunda suçsuz ve günahsızdırlar!..

Bu çocukların, petrol ziftinin içerisinde çırpınan bir ördek kadar, bir kuş kadar değer ve kıymetleri bulunmamaktadır.. Oysa, ABD'de, bir insan, bir çocuk öldürülse, dünya ayağa kalkmakta, bayrakları yarı yarıya indirilmektedir.. Yaslar, matemler, nutuklar, vaveylalar birbirini kovalamaktadır!.. Yazıklar olsun.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık