Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

VUR İNDİR !..
 " Fitne tamamen yok edlinceye ve din ( kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vaz geçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur!" ( Bakara sûresi, âyet 194)
 
    Dün yine 16 şehid verdik!..Ve arkasından 14 polis şehid oldu!..  Milletçe; yastayız, matemdeyiz, acılıyız, acılar içerisinde kıvranmaktayız!.. Kurmay subay, subay, astsubay, uzman, erbaş ve eratve polisler !.. Tamamı da, bu ülkenin bekası için, varlığı için toprağa düşmüş yiğitler!.. Aziz miletimizin istiklali, özgürlüğü, ezanın dinmemesi, minarelerin ebkem olmaması için toprağın altına düşmüş kahramanlar!..
    Dağlıca!.. Ahh Dağlıca!..
    Dağlıca, ne ilktir ve de ne son olacaktır!.. Dağlıca talihsizliğini bu millet daha öncede yaşamıştır!.. Ölümleri ile, kalleşçe saldırıları ile, kahpe kurşunlarla aynı elemi, aynı çirkinilği daha görmüştür!.
    Sadece bir Dağlıca kahpeliği mi? Hayır, hayır!..  Çukurca unutulur mu?  Yüksekova geriye atılır mı, Hakkari Türk yurdu boş verilir mi?
    Diyarbakır, Lice ve çevresi, Hz. Ömer devrinin emaneti, Selahaddin Eyyubi'nin göz yaşları, koca Yavuz'un ayak izlerini yaşatmaktadır!.. Onun içindir ki,
    Bu millet; Türk, Kürt ve diğer unsurları ile bir bütündür ve bütün kalacaktır!.. Zaten oralarda vuku bulan kalleş kurşunların sıkılması da bir Türk-Kürt düellosu kat'iyyen değildir!..
    Senelerden beri o bölgede meydana gelen ve gelmiş, gelecek kavga, Ermeni, Asala, Siyonist, ABD., Batı, Rus, İran ve diğer kahpelerin kirli oyunlarıdır.
    Hiç bir iman etmiş Kürt insanı, eline silah alarak asker şehid edemez ve etmemiştir!.. Çünkü, aramızda kıble, Kur'an, iman, İslam birliği vardır!.. Bir müslüman, diğer müslümanı nasıl hunharca katledebilir?..
    Vur indir!..
    Bundan sonra ki, düşünce " Vur indir!" düşüncesi olmalıdır!.. Kırk yıldan bu yana tolerans gösterdik de ne oldu?.. Zannedildi ki, bu millet güçsüz, bu milletin askeri gücü zayıf!.. 
   Vallahi!.. Yeminle ifade ediyrum ki, nüfuzumuz 77 milyondur!.. İşte, 77 milyon insanımız, yaşlısı ile, genci ile, karısı ile, kızanı ile top yekun askerdir!.. Bu millet tükürürse, kalleşler, hainler, uşaklar atılan tükürüklerd e boğulacaktır!..Dolayısı ile,
    Anlamış olduk ki, hoş görü, iyi niyet, tolerans bu yaratıklar için boş, saçma, anlamsız kelimelerdir!.. O halde, insanlıktan, medenilikten, birlikten anlamayana, anlamak istemeyen yarasalara, kan içicilere ne yapılmalıdır?..
    İslam'ın, Kur'an'ın, insan haklarının vermiş olduğu ilkeler çerçevesinde " Vur indir!" metodunu kullanarak, dağ, bayır, in, mağara demeden " Vur indir!" yöntemini devreye sokarak, katillerin, mücrimlerin, günahkârın hak etmiş olduğu cezaları verilmelidir!.. Çünkü,
    Şehid olanlar Türk'tür, Kürt'tür, Alevidir, Sünnidir ve tümü  bu yurdun çocuklarıdır!.. Ya öbürleri? Onların ağa babaları; efendileri,  Batı'dır ve Ermenidir, Asaladır!.. Yedikleri ekmek, kullandıkları silahlar da onların ellerine tutuşturmuş olduğu silahlardır!..
    Birlik yine birlik!..
    Millet olarak, her türlü politik farklılıkları bir taraf ederek, birbirimize kenetlenmemiz, tek yumruk olmamız zamanıdır.. Herkes, her kesim, hangi frekanstan olursa olsun, ister AKP. ister CHP. ister MHP. vb. geçici ayrılıklar asıl bölünmeye, ayrışmaya sebep teşkil etmemelidir!.
    Tabii, bu görevde, öncelikle Din adamlarına, entelektüellere, İlahıyatçılara, basına, yayına düşmektedir!.. Hutbeler, vaazlar, mesajlar bu yönde olmalıdır!..
    Kürsüdeki hatip, ölülerin mezarında verilen telkin yerine, devir yerine, 21 yasin 40 yasin yerine, her hafta camilerde kıyılan sözde nikah tazelemeleri yerine, bid'at içeren zühr-i ahir vb. yerlerine, milletimize, birlik, beraberlik, kaynaşma, tesanüd, yardımlaşma anlatılmalıdır!.. 
    Netice olarak;
    Bizler, Müslüman Türk yurdunun ilelebed yaşaması, payidar olması için yaşamalıyız!. Aksi halde, devlet elden giderse, milletde, ırzda, namusta elden gider. Tüm bu değerlerin elden çıkmaması için, elimizi taşın altına, bağrımızı her türlü tehlikeye siper ederek yaşamalıyız!..
    Ölmek ve ölüm nedir ki?  Mühim olan yaşarken onurlu ve şerefli yaşamaktır!.. İzzetli ve haysiyetli yaşamanın yoluda, vatan tehlikeye girdiği vakit " daha biz ölmedik" diyebilmektir!
    " Vur indir" bir proğramdır hemde ne proğram. Askerin yanında, polisin, güvenlik güçlerinin yanında olma halidir!.. Bellerimize asmış ve takmış olduğumuz silahlar, düğünlerde bir heves, bir macera, desinler uğruna sıkılmamalı ve çekilmemelidir!.. Söz konusu kara günler " Vur indir" günleri düşünülerek zaman gözetilmelidir!
    Rabbimiz!.. Tüm şehidlerimizin mekan ve makamlarını cennet eylesin. Kabirleri nur dolsun!..Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık