Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

YEŞİLÇAM DİYE BİR YER!..

 

Bu konu üzerinde kafa yormuş, düşünmüş, sürekli de düşünmeye devam etmekte olan bir kişiyim!.. Batı sinemaları, Amerikan sinemaları ve tüm dünya sinemaları, kendi ülkesinin hayrına, menfaatına, faydasına, yararına çalışırken, fikir üretirken, neslini, yetişenlerini ve insanlarını düşünürken, bizde ki, Yeşilçam denilen sinema, film semti ne işe yarar?

Ben, kendimi bildim bileli, televizyon icad edilmezden önceleri, ara-sıra sinemaya gider, tarihi, kültürel, milli tandanslı filmleri izlerdim.

Televizyonun icadından  sonra da, zaten sinema; evlerimizin baş köşesine kurulduğu için, sinemaya gitmeye, köşe bucak sinema salonu aramaya lüzum kalmadı.

Türk sineması, var olduğun bu yana, hep düşünmüşümdür. Türk sineması, din, iman, millet, tarih, kültür, mazi, adına ne yapmıştır bu millete?

Bendeniz, bu konuları hep düşünmüşümdür. Sonunda da kararım şu olmuştur: Kos kocaman bir hiçç!.. Aksine, Yeşilçam merkezli Türk sineması, yıllar yıllar oldu, fikirsizlik, yabancı kültür, yabancıya özenme, kendi tarihine  ters düşen, yer yer düşmanlık gösteren bir kurum ve kuruluş olmuştur!..

Bu millet, solculuğu, sosyalizmi, dine hakareti, iman düşmanlığını, din adamına husumeti buradan öğrenmiştir!..

Örneğin; Müftünün Keçisi çalınmış,"Müftü Keçi çalmıştır!" denildi. Bir imamın karısı sahne rezaletine düşmüş, Yeşilçam denilen yer bu olayı, allayıp, pullayarak yıllarca , İmamların aleyhinde kullanmıştır.

" Vurun Kahpeye" vb. filmler, bu aziz milletin din adamlarını gerici, yobaz, çağ dışı, irticaı olayların baş müsebbibi olarak göstermesini bilmiş, halen de, belirtilen " Vurun Kahpeye" adlı film, ara-sıra Tv.larda gösterime sunulmaktadır..

Oysa, Yeşilçam'ın yapacağı, yapması gereken film konuları çok çoktu!.. Çok da özenmiş oldukları, beğendikleri, ballandıra ballandıra anlatmakla bitiremedikleri Batı alemindeki, " Homoseksüaliteyi" " Dinin iflasını" "Ailenin yok oluşunu" rahat bir şekilde anlatabilirdi.

Sovyet steplerinde, canhıraş öldürülen, açlığa, susuzluğa, komünterne, yokluğa mahkum edilen milyonların feryadını; Hitlerin; milyonları nasıl katlettiğini, Yahudileri nasıl helake sürüklediğini, Gazze'nin, Filistin'inin dramını, Irak'ta ırzına geçilen kadınların feryadını film yapabilirdi!..

Cezayir 'de, Fransız soy kırımını, ülkemizde, Ermeni despotizmini, kundaklama hadiselerini, Osmanlı'yı içten çökertme eylemlerini destani bir şekilde film yapabilirdi, ama, yapamadılar, çünkü, çapları, kudretleri, bağlandıkları yer bu işe müsait değildi!..

Tabii ki, bu arada, ülkemizde yaşayan aydınları, eli kalem tutanları da suçlamak, eleştirmek yerinde olacaktır!..

Yeşilçam semtinde, ülke ve millet aleyhine filmler yapılırken, dalavere üstüne dalavere, sahtelik üzerine sahtelik yapılırken, sizler!.. Eyy eli kalem tutanlar, aydınlar, hocalar, hacılar, dindarlar neredeydiniz?

Bu ülke adına, bu millet adına ne yapabildiniz? Yoksa, camii köşelerinde oturup, pinekleyip tesbih çevirmeyi ibadet mi zannettiniz? Bir şeyhe, bir pire, bir meczuba bağlanmayı dindarlık mı sandınız?..

Sanırım, Yeşilçam semtinde iinsanlar  iki türlüdür. Birincisi, ha bire, ülke ve millet aleyhine film yapanlar, diğeri de, namazlı, niyazlı, ağzı dualı, okumuş, Kur'an hatmetmiş ama, atıl kalmış insanlardır!.. Yani, Yeşilçam semtinde, solcu filmleri, emperyal filmleri oturup miskin miskin seyredenlerdir!..

Hal böyle iken, solcu filmciler, artistler ne kadar bu ülkeye, bu millete zarar vermiş iseler; dindar, mütedeyyin, maneviyatçı geçinen zümrelerde o kadar suçlu, o kadar günahkar ve vebal altındadırlar!..

Netice olarak;

Yeşilçam denilen film semti, şimdilerde unutulmuş, geri plana atılmış ama, adı, sanı, tanınmışlığı, ismi yeni yeni dizi yapanlara, artist bozuntularına ilham olmaya devam etmektedir!..

Şimdiler de, Tv. dizileri, Yeşilçam filmlerinin yerini işgal etmektedir. Ne değişti neler değişmedi?.. Tabii ki, neslimiz, din, iman, Kur'an meftunu, bendesi neslimiz, bu mevzuda hala uyumaya, " neme lazım" " boş ver" demeye devam etmektedir!..

Eyy Kur'an bendesi neslimiz!.. Kendi aranızda sizler, vuruşmaya, kırışmaya devam ediniz!.. " Şu tarikat şöyledir" " bu cemaat böyledir" " Menzilcilik şudur" " Cübbecilik şudur" " Keramet şöyle gösterilir" " Velilik makamı budur" tartışmasını devam ettiriniz!..

Diğer tarafta, İstanbul sokaklarında, meyhanelerinde, diskolarında neslimiz kaybolmaya devam etmektedir..  Yeni yeni Tv. dizileri, ırzı, tesettürü, dini, imanı, maneviyatı, mukaddesatı bombardıman etmeye devam etmektedir!..

Flört, birlikte yaşama, nikahın lüzumsuzluğu ha bre anlatılmakta ve lanse edilmektedir!.. Sizler de, isterseniz, Fetö meczubunun arkasına düşerek, Pensilvanya'ya doğru kanat çırpınız!.. Selam ve dua ile..

Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık