Din'den, Diyanet'ten, Dünya'dan Dini haberler


  • 03 Temmuz 2017, Pazartesi 12:20
Şerafettin Özdemir

Şerafettin Özdemir

Yılbaşı

  YILBAŞI ( NOEL) KUTLAMAK; EMPERYALİST KÜLTÜRE HİZMETTİR!..
 
 
    " Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur ( cehennemde yanarsınız). Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur. Sonra ( O'ndan da) yardım göremezsiniz." ( Hû sûresi, âyet 113)
 
    " Rabbimiz  Allah'tır" deyip sonra da dosdoğru yaşayanlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir." ( Ahkâf sûresi, âyet 13 )
 
    " Onlar cennet ehlidirler. Yapmakta olduklarına karşılık orada ebedî kalacaklardır." ( Ahkâf sûresi, âyet 14 )
 
    Aman Allah'ım!.. Gözlemlediğime göre, her tarafta, ister Hristiyan dünyası olsun, ister Yahudi alemi bulunsun, ister beşeri din mensupları olsun, isterse, alemi İslam olsun, bir curcuna, bir şamata, bir koşuşturma almış başını gitmektedir!..
 
    Hristiyanlar; İsa'nın doğumunu, akabinde Noel'i kutlamak için koşuşturma, telaş, heyecan içerisinde boğulurken, içki, dans, şehvetlerini teskin için her türlü hazırlık içerisinde olurlarken, Müslümanlar da, göğe yükselmiş, şu anda Allah'ın (!) sağında veya solunda bulunan İsa'yı oradan yeryüzüne indirmek için hazırlık yapmakta, dükkanlar süslenmekte, piyango biletleri harıl harıl kapışılmakta, kumar masaları kurulmakta ve dans pistleri peydah edilmektedir!..
 
    Piyango biletleri, Müslüman mahallesinde salyangoz satmak, demektir!..
 
     Bravo Vallahi!.. Büyük şehirlerden tutunda, taa İlçelere kadar bilet kuyrukları oluşmuş, dindarı., ateisti, inananı, inanmayanı, namazlısı, namazsızı, abdestlisi, abdestsizi, cünüb olanı, temiz gezeni, herkes bir bilet almak, şansını, talihini denemek için kuyrukta beklemektedirler!..
 
    Diğer taraftan, şehirlerin meydanlarında, orta yerlerinde öbek öbek hindiler, kazlar ve diğer canlılar viyak viyak öterek, ötüşerek, ortama renk katmaktadırlar!..
 
    Bir kısım ülkemiz zenginleri, kompradorları, kapitalistleri, para babaları, Noel'i; Miami'de, Paris'te, London'da, Milano'da, fuhşun aleni yapıldığı uzak Doğu ülkelerinde Taivan, Tayland'da kutlamak için yollara düşerlerken, orta halli insanlar da, " karınca kararınca" kendi muhitlerinde kutlama hazırlığı içerisinde bulunmaktadırlar!..
 
    Hacı babalar, hoca babalar camii yoluna düşerken, camide işlevsiz, Kur'an'sız şekilde oyalanırken, yavruları da, Noel'i kutlamak , İsa'ya " hoş geldin" demek için, imkanları nisbetinde, evlerde, kahvelerde, orada, burada arkadaş çevresinde hiç olmazsa bira içerek, kendi aralarında tombala çekerek, Tv'da, sahneye çıkmış aşüfteleri seyretmek için bir araya gelmişlerdir!..
 
    Şimdi, sözün burasında soruyorum?.. Tüm bu eylemlerin, amellerin, icraatların içerisinde, insanlığa, insana, aileye, memlekete, millete, devlete, garibe, garibana, fakire, miskine, ezilmişe, ezilene, yurdundan edilmişe bir katkı, bir yarar sağlar iş yapılıyor mudur?..
 
    Hayır!.. Hayır!.. Ülkemizin doğusunda, güneyinde, kent içlerinde hendekler kazılırken, askere, polise pusular kurulurken,  her gün üç-beş asker, polis, rahmeti rahmana kavuşurken, geride, dul yavuklu, nişanlı, çocuklar bırakırken, annesi, babası bağrına taş bağlarken, bu milletin çocuklarının Noel'i kutlaması, şamata yapması doğru mudur?
 
    Diğer taraftan, hiç bir Hristiyan ülkesinde, Müslümanlarla, birlikte yaşamış olsalar bile, iç içe, koyun koyuna komşu olsalar bile, İslam'ın; kurban bayramına, ramazan bayramına, sünnet merasimlerine, Hicri yılbaşlarına bakan, ilgilenen, soran, soruşturan olmuş mudur acaba?
 
    Evet, Noel'i kutlamak, bana göre, emperyalist kültürlere hizmet etmek demektir!.. Batılın, sapıklığın, sapkınlığın neşvü nema bulması demektir!..
 
    Tabii ki, Noel kültürünün mensupları, güle güle bu günü kutlasınlar!.. Soruyorum, bizim Müslümanlara ne olmaktadır ki, içerek, dans ederek, dansöz oynatarak, bu kültüre hizmet etmektedirler?
 
    Netice olarak;
 
    Tüm bu rezillikler, rezaletler karşısında, İslam mensupları, Müslümanlar, illaki derse ki: " Hayır, bu iddia doğru değildir. Bendeniz, hindi de keserim, çam da keserim, çam da deviririm, dansözde oynatırım, içkide içerim, kumar masası da kurarım , piyango bileti de alır, şansımı denerim " diyorsa, ne diyelim?.. Buyur, buyur kardeşim mutlu kutlamalar!..
 
    Ancak, ne yapılırsa yapılsın!.. Bu sokak, çıkmaz sokaktır!.. Sonu felakettir, cinayettir, gavura hizmettir ve benliği kaybetmek, İslam dairesinden çıkmak demektir!..
 
    Dünya Müslümanları, ecnebilerin, emperyalist güçlerin çizmeleri altında ezim ezim ezilirken, evleri başlarına yıkılırken, ailece, çoluk-çocuk denizlerin soğuk sularında hamisiz, himayesiz şekilde boğulurken, ülkemize sığınmış bulunan, Iraklı, Suriyeli mülteciler; genç-ihtiyar, çöplüklerde ekmek kırıntısı toplarken, bir kısım " Vurdum duymazın" " ben bildiğimi yaparım, Noel'ide kutlar, camiye de giderim " demesi ne demektir?
 
    Lütfen!... Ama lütfen!.. Kendimize gelelim!.. Ne yaptığımızın farkına varalım!.. Müslümanın; Müslümandan başka dostu, seveni yoktur!..  Zaten, " Türk'ün, Türk'ten başka hiç dostu yoktur!" düşüncesinden hareketle, kendimize gelelim, ne yaptığımızı bilelim!.. Gereksiz, faydasız, batıl, helal olmayan işlerle meşgul olmayalım!.. Selam ve dua ile..
    Şerafettin Özdemir


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık