Reklamı Geç
Advert

ABDÜLMECİT AVŞAR KÜLTÜR EVİ AÇILDI

​DİYANET HABER- Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Abdülmecit Avşar Kültür Evi 20.01.2017 Cuma günü düzenlenen törenle açıldı.

ABDÜLMECİT AVŞAR KÜLTÜR EVİ AÇILDI

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:   

BAĞIMSIZ DOĞU TÜRKİSTANLILAR DERNEĞİ ABDÜLMECİT AVŞAR KÜLTÜR EVİ AÇILDI

Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Abdülmecit Avşar Kültür Evi 20.01.2017 Cuma günü düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa İl Müftüsü Doç. Dr. Sayın Şahin Güven, Kocasinan Kaymakamı Sayın Ali Candan, Kocasinan Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çolakbayrakdar, Bünyan Belediye Başkanı Sayın Şinasi Gülcüoğlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Sayın Mahmut Hiçyılmaz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Metin Kösedağ ve vatandaşlar katıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Mehmet Cantürk Sokak'ta faaliyet gösterecek olan Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Abdülmecit Avşar Kültür Evi'nin açılışında konuşan Dernek Başkanı Erkinbeğ Uygurtürk, emeği geçenlere teşekkür etti. Hizmete açılan Kültür Evi'nde sadece Doğu Türkistanlılara değil bütün çevredeki bayanlara da kursların verileceğini ifade eden Uygurtürk, "Burada 04-06 yaş grubu çocuklarımıza eğitim verilecek. Bunun yanında mahalledeki, çevredeki kim olursa olsun, sadece Doğu Türkistanlı değil bayanlara eğitim kursları düzenlenecek. Üniversiteye hazırlık için kurslar düzenlenecek. TEOG kursları düzenlenecek. Çok amaçlı bir kurs olması için çalışma yaptık. İnşallah güzel olacak. Hepinize katıldığınız için teşekkür ederim." diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Abdülmecit Avşar Kültür Evi İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven'in duasının ardından kurdele kesilerek hizmete açıldı.

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi