Şehitlerimiz ve Filistin için Sabah Namazında Okunacak Dua Metni

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehitlerimiz ve Filistin için Sabah Namazında Okunacak Dua Metni
Terör örgütlerine karşı güvenlik güçlerimizin yaptığı operasyonlarda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimiz ve Filistin’de katledilen masumlar için okunacak dua metni aşağıdadır.

PROGRAM AKIŞI
1. Sabah namazından önce Fetih Suresi ile kısa surelerin okunması,​
2. Namazdan sonra namaz tesbihatı ve Haşr Suresi 22-24. ayetlerinin okunması,   ​
3. Aşağıdaki tehlil, tesbih ve salavatın okunması,
فَاعْلَمْ أَنَّهُ
لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ (11 Defa)
حَسْبِى رَبِّى جَلَّ اللّٰهُ مَا فِى قَلْبِى غَيْرُ اللّٰهِ نُورْ مُحَمَّدْ صَلَّى اللّٰهُ
لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ (11 Defa)
حَسْبِى رَبِّى جَلَّ اللّٰهُ مَا فِى قَلْبِى غَيْرُ اللّٰهِ نُورْ مُحَمَّدْ صَلَّى اللّٰهُ
لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ (11 Defa)
مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّٰهِ صَلَّى اللّٰهُ تَعَالَى عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ۝
اِنَّ اللّٰهَ وَمَلٰٓئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا ۝
اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى اٰلِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ بِعَدَدِ كُلِّ دَاءٍ وَدَوَاءٍ وَبَارِكْ  وَسَلِّمْ عَلَيْهِ وَعَلَيْهِمْ كَثِيراً (3 Defa)
وَصَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى نُورِ جَمِيعِ الْاَنْبِيَاءِ وَ الْمُرْسَلِينَ ۝
وَعَلَى اٰلِ كُلٍّ وَاَصْحَابِ كُلٍّ اَجْمَعِينَ ، وَاحْشُرْنَا مَعَهُمْ بِلُطْفِكَ وَكَرَمِكَ اٰمِينَ ،  وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ۝
عَلَى اَفْضَلِ الْعَالَمِينَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلَوَاتٌ
عَلَى اَشْرَفِ الْعَالَمِينَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلَوَاتٌ
عَلَى اَكْمَلِ الْعَالَمِينَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلَوَاتٌ
اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ الْاُمِّيِّ وَعَلَى اٰلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ ۝
سُبْحَانَ الْاَبَدِىِّ الْاَبَدِ ،  سُبْحَانَ الْوَاحِدِ الْاَحَدِ ، سُبْحَانَ الْفَرْدِ الْصَّمَدِ ۝
سُبْحَانَ رَافِعِ السَّمَاءِ بِغَيْرِ عَمَدٍ ، سُبْحَانَ مَنْ بَسَطَ الْاَرْضَ عَلَى مَاءٍ جَمَدٍ ۝ سُبْحَانَ مَنْ خَلَقَ الْخَلْقَ فَاَحْصَاهُمْ عَدَدًا ،
سُبْحَانَ مَنْ قَسَمَ الرِّزْقَ وَلَمْ يَنْسَ اَحَدًا ، سُبْحَانَ الَّذِى لَمْ يَتَّخِذْ صَاحِبَةً وَلَا وَلَدًا ۝
سُبْحَانَ مَنْ يَرَانِي ، وَيَعْرِفُ مَكَانِي ، وَيَسْمَعُ كَلَامِي ، وَيَرْزُقُنِي وَلَا يَنْسَانِي۝
يَا اَللّٰهُ جَلَّ جَلَالُهُ وَعَمَّ نَوَالُهُ وَلَا اِلٰهَ غَيْرُهُ اَلَّذِى لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيْءٌ فِى الْاَرْضِ وَلَا فِى السَّمَاءِ ، وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ۝
سُبْحَانَ الَّذِى لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ ، وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا اَحَدٌ ۝
سُبْحَانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا يَصِفُونَ ۝ وَسَلَامٌ عَلَى الْمُرْسَلِينَ ۝ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ۝
 
4. Programın aşağıdaki dua ile bitirilmesi,
اَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ ۝ بِسْــــمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ۝
اَلْحَمْدُ لِلَّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ۝ وَالْعَاقِـبَـةُ لِلْمُـتَّـقِينَ ۝ وَلَا عُدْوَانَ اِلَّا عَلَي الظَّالِمِينَ ۝
وَالصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلَى رَسُولِـنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى اٰلِه۪ وَصَحْبِه۪ اَجْمَعِينَ ۝ 
Ey bizleri ve bütün mevcudatı yoktan var eden, varlığından haberdar eden; bize nice nimetler bahşeden, bizi imanla, İslam’la müşerref kılan Allah’ım!
Hamdimizi, şükrümüzü ve niyazımızı sana arz ediyoruz. Senden başka gidecek kapımız, el açacak kimsemiz yok. Dualarımızı dergâh-ı uluhiyyetinde kabul eyle Allah’ım!
Seherin şu vaktinde, fecrin aydınlığında el açtık, boyun büktük. Rahmetine, mağfiretine, affına sığınıyoruz, dualarımızı sana yöneltiyoruz. Dualarımızı فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا بِقَبُولٍ حَسَنٍ ayet-i kerimesinin müjdesiyle en güzel şekilde makbul eyle Allah’ım!
Biz, sadece sana kulluk eder, yalnız senden yardım isteriz. Senden başkasına boyun eğmekten, senden başkasına el açmaktan bizleri muhafaza eyle Allah’ım! Bizi senden başkasına muhtaç eyleme Allah’ım!
Ya Rabbi! Hz. Adem’den Hz. İbrahim’e, Hz. Musa’dan Hz. İsa’ya kadar yeryüzünü şereflendirmiş bütün kutlu nebilere, Kudüs’te ayak izleri olan bütün peygamberlere ve bilhassa Hz. Peygamber (s.a.s)’e sonsuz salat ve selam gönderiyoruz. Haberdar eyle Allah’ım!
Okuduğumuz Hatmi Şerifleri, Yasin-i Şerifleri, Fetih Surelerini ve daha nice tekbir, tevhid, tesbih, dua ve niyazlarımızı kabullerin en güzeliyle makbul eyle Allah’ım!
İlk insan ve ilk peygamber Hazreti Âdem’den Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.s)’e kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlerin ve Resulullah efendimizin ruhlarına hediye eyliyoruz vasıl eyle Allah’ım!
Rabbimiz! Sen, mazlumların yardımcısı, zalimlerin hasmısın. Mahzun ve masum gönülleri her türlü zulüm, bela ve musibetten muhafaza eyle! Zulme uğrayan mazlum ve mağdur Filistinli kardeşlerimizi sahipsiz ve inayetsiz bırakma!
Ey hayatın ve ölümün sahibi olan ve şehadeti bizlere en kutlu ideal olarak tanıtan Rabbimiz! Miracın şehri Kudüs uğruna, yerle bir edilen Gazze uğruna canını feda eden bütün şehitlerimize rahmet eyle, onların ruhlarını şad eyle. Onları Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.) ile Bedir ve Uhud şehitleriyle beraber haşreyle; cennet ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım! Bu kutsal dava uğrunda gaza edip yaralanan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eyle Allah’ım!
Ya Rabbi! Bugün, Filistin ve Gazze başta olmak üzere yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan; vatanları işgal edilen; camileri harap edilen; hakları, hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle, bizi de onlara yardımcı eyle, kardeşlerimize en kısa zamanda nusretinle zaferler nasip eyle Allah’ım!
 
Rabbimiz! Müslümanlara zulmeden, mazlumların bedduasından sakınmayanları sana havale ediyoruz.bu hainler ve Din-i mübin-i İslam’ın düşmanlarını kahr u perişan eyle Allah’ım!
Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Allah’ım! Düşmanlar topluluğuna karşı bizlere yardım eyle Allah’ım!
Ya Rabbi! Ümmet-i Muhammed’e birlik ve beraberlik lütfeyle!
Ülkemizin birlik ve beraberliği, huzur ve barışı için yurt içi ve yurt dışında mücadele eden kahraman ordumuzu, güvenlik mensuplarımızı havada, karada ve denizde mansur ve muzaffer eyle! Her türlü tehlike ve tuzaklardan muhafaza eyle Allah’ım!
Birliğimizi ve beraberliğimizi, dirliğimizi ve muhabbetimizi daim eyle! İzzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harim-i ismetimizi çiğnetme!
Mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değdirtme! Ezanlarımızı susturmak, şanlı bayrağımızı indirmek isteyen dahili ve harici hainlere fırsat verme Allah’ım!
Peygamber Efendimiz (s.a.s) gibi zalimin karşısında, mazlumun yanında olmayı, iyiliği emredip kötülüğü engellemeyi, hakkın yanında olmayı, adalete ve merhamete çağırmayı bizlere nasip eyle Allah’ım!
Ya Rab! Sen kimsesizlerin sahibi, mazlumların sığınağısın. Bütün mazlumlara ve bizlere rahmet, merhamet ve nusret eyle.
Şu mübarek gün ve seher vakti hürmetine ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı ve Peygamberler şehri Kudüs’ü, mazlumların yurdu Gazze’yi zalimlerin işgalinden kurtar Allah’ım!
Ya Rab! Miracın basamağı Mescid-i Aksa’yı korumayı, bu uğurda mücadele etmeyi yeryüzündeki bütün Müslümanlara nasip eyle! Ümmet-i Muhammed’e birlik ve beraberlik ihsan eyle Allah’ım!
Evlerinden yurtlarından kovulan, öz vatanlarında garip kalan bütün mazlum Müslümanlara kurtuluş nasip eyle Allah’ım!
Mazlumların umudu aziz milletimizi, gariplerin yurdu cennet vatanımızı her türlü tehlikeden koru Allah’ım!
Rabbimiz! Sen bizim Mevla’mızsın, kâfirlere karşı bizlere yardım eyle! Zalimlere karşı bizlere yardım eyle! Azgın topluluklara karşı bizlere yardım eyle! Yüce dinimiz İslam’a bizleri hizmetkâr eyle! Dualarımızı kabul eyle!
اَلصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا رَسُولَ اللّٰهِ ۝ اَلصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا حَبِيبَ اللّٰهِ ۝
اَلصَّلَاةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا سَيِّدَ الْاَوَّلِينَ وَالْاٰخِرِينَ ۝
وَسَلَامٌ عَلَى الْمُرْسَلِينَ ۝ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ۝
 

Kaynak:Dini Haberler


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erbaş’tan Mehmetçik ve Filistin için dua çağrısıÖnceki Haber

Erbaş’tan Mehmetçik ve Filistin için dua...

Diyanet'ten 40 İlçe Müftü AlımıSonraki Haber

Diyanet'ten 40 İlçe Müftü Alımı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!