Reklamı Geç
Advert

Erdemli Müftüsü Türkmenoğlu'ndan Kandil Mesajı

DİYANET HABER- Erdemli İlçe Müftüsü 30 Mart Perşembe günü idrak edilecek olan Regaib Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajda, yayınladı. ‘’Kandil geceleri, Yüce Rabbimizin biz günah işleyen kulları için vermiş olduğu bir fırsat zamanıdır.’’ Dedi.

Erdemli Müftüsü Türkmenoğlu'ndan Kandil Mesajı

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:

Erdemli İlçe Müftüsü 30 Mart Perşembe günü idrak edilecek olan Regaib Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajda, yayınladı. ‘’Kandil geceleri, Yüce Rabbimizin biz günah işleyen kulları için vermiş olduğu bir fırsat zamanıdır.’’ Dedi. 

Türkmenoğlu, ‘’Kandil geceleri aynı dine inanmış, aynı duygularla, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş olan bizlerin birbirimizi hatırlamamızda en önemli zaman dilimlerinin başında gelmektedir. Peygamber Efendimiz, bu mübarek aylarda ibadetlerini artırır, gündüz oruç tutar, gecelerini de namaz, dua, zikir ve istiğfarla değerlendirirdi. Hz. Peygamber (sav) üç ayların başlangıç ayı olan Recep ayına girdiğinde, “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur.” (Ahmed b. Hanbel) diye dua ettiğini söyledi. Regaib kandili, Recep ayının ilk cuma gecesidir.

Regaib, istenilen, değeri çok olan, bağış, ihsan ve ikram demektir diyen Türkmenoğlu, ‘’Regaib kandili üç ayların arifesidir. Bir aydınlanma, gecesidir. Bu gece arınma, bağışlanma gecesidir. Bu gece ellerimizi semaya gönlümüzü Mevla’ya açalım. Bu gece, nefis muhasebesi yapmalı, hata ve günahları terk etmeli, Allah’ı ve hesap gününü bize unutturan dünya sevgisinden kurtulmaya çalışmalı, kardeşlik hukukumuza zarar veren haset, kin, nefret, düşmanlık gibi zararlı davranışları terk etmeliyiz. Peygamber efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur: "Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri çevrilmez, Receb ayının ilk Cuma Gecesi, Şaban ayının ortasında bulunan gece, Cuma geceleri, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı geceleridir.’’ Dedi. Türkmenoğlu, ‘’Bu özel gecelerin, gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum. Mübarek üç ayları ve Regaib Kandilinizi tebrik eder; Erdemli, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara, barışa ve huzura vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim.’’ Dedi. 

 

Diyanetliler Platformu

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Ramazan Bayramı mesajı
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi
Diyanet 25.06.2017 Tarihli bayram Namazı Hutbesi