Bahçelievler Müftüsü Yunus Acar, Mekke Din Hizmetleri Ateşesi oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahçelievler Müftüsü Yunus Acar, Mekke Din Hizmetleri Ateşesi oldu
Mekke Din Hizmetleri Ateşeliğinden Hac Hizmetleri Daire Başkanlığına atanan Süleyman SARI’nın yerine İstanbul Bahçelievler İlçe Müftüsü Yunus Acar Atandı.

Mekke Din Hizmetleri Ateşeliğinden Hac Hizmetleri Daire Başkanlığına atanan  Süleyman SARI’nın yerine İstanbul Bahçelievler İlçe Müftüsü Yunus Acar Atandı.

Yunus Acar Tanıyalım
Baba tarafından dedeleri Çaykara/Paçan, anne tarafından ise Kondu/Dernekpazarlı olan Yunus ACAR 1972 Yılında Sakarya’da doğdu. İlkokulu; Körfez/Kocaeli’ de okudu. 1984-1992 yılları arası, hafızlığını tamamlamasının ardından muhtelif hocalardan Arapça, Tefsir, Fıkıh, Hadis ve Kelam dersleri yanında Usul dersleri aldı. Dışarıdan imtihanlara girerek Adapazarı İmam-Hatip Lisesinden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında Mısır-Ezher Üniversitesine kayıt oldu;  diploma denkliği merkezli problemler sebebiyle buradaki eğitimini yarıda keserek yurda döndü. 1995 yılında kazanmış olduğu Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydoldu. Hazırlık sınıfı imtihanını vererek, 1995 yılında başlamış olan İlahiyat yolculuğunu 1999 yılında mezuniyet ile noktaladı. 1997 yılında Sakarya’nın Taraklı ilçesi Kemaller Köyünde İmam-Hatip olarak başladığı memuriyet hayatına, 1998 yılından sonra öğrenciliği sebebiyle Adapazarı Merkez Orhan Camiinde Müezzin-Kayyım olarak devam etti. 1999 yılı, mezuniyet sonrası askerliğini yaptı ve 2000–2002 yılları arası İstanbul Müftülüğü bünyesinde Haseki Eğitim Merkezi Kursiyeri olarak memuriyetini sürdürdü. 2002 yılında Haseki Eğitim Merkezi 17. Dönem Mezunu olarak Sakarya’nın Pamukova İlçesine Vaiz olarak atandı; buradaki görevini 2005 yılında Mardin’in Savur İlçesine Müftü olarak atanana kadar sürdürdü.

2005 yılından 2007 yılı sonlarına kadar Savur İlçe Müftülüğü görevini deruhte eden Yunus ACAR, 28.12.2007 tarihinde Edirne’nin Meriç İlçesine atandı. 2010 Kasım ile 2011 Haziran ayları arası Suriye’de bulunan Acar, 2011 yılı son aylarında Sakarya İl Müftü yardımcılığına atanan Yunus ACAR 12.10.2018 tarihinde Bahçelievler İlçe Müftülüğü görevine başladı ve Halen İlçemizde göreve devam etmektedir.

Müfü Yunus ACAR “Kur’an-ı Kerim ve Hadislerde Ruh ve Nefis Kavramına Psikolojik Yaklaşım” başlığı ile Din Psikolojisi alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, Din Eğitimi alanında “Muhyiddin İbn Arabi’nin Eğitim Anlayışı” başlıklı Doktora çalışmasını ise devam ettirmektedir.

Evli,  ikisi kız biri erkek olmak üzere üç çocuk sahibi olan Yunus ACAR iyi derecede Arapça orta derecede İngilizce bilmektedir

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydınlık geleceğin teminatı Veda Hutbesi'ndeki ilkelerdirÖnceki Haber

Aydınlık geleceğin teminatı Veda Hutbesi...

Bahçelievler İlçe Müftülüğüne Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün AtandıSonraki Haber

Bahçelievler İlçe Müftülüğüne Çukurova M...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!