Bu adamın asıl amacı milleti dinden soğutmak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu adamın asıl amacı milleti dinden soğutmak
HDP’nin düzenlediği ‘Demokratik İslam Kongresi’ne şeref konuğu olarak katılan, Gezicilerin imamı olarak tanınan sözde ilahiyatçı İhsan Eliaçık’a "İçkinin Kur’an’da cezası yok" sözleri nedeniyle tepki yağıyor.

İçkinin Kur’an’da cezası yok” diyerek ayet ve hadisleri hiçe sayan gezicilerin imamı olarak tanınan sözde ilahiyatçı İhsan Eliaçık’a tepki geldi.

İhsan Eliaçık’ın İslam dinini ve Müslümanları yıpratmaya çalıştığını belirten Molla Tayyip Elçi, “Adından başka ilahiyatla hiçbir alakası yok. Boş bilgilerle insanların kafasını karıştırıp, milleti dinden soğutmaktan başka bir şey yapmıyor. Bunları yapmak için de ilmi bilgileri kendine göre yorumluyor. İhsan Eliaçık ve onun gibi düşünceleri olan insanlar hadisleri bile kabul etmezler. Kur’an’ı kendi inandıkları felsefe ve ideolojilerine göre yorumlayıp ayet ve hadisleri amaçları dışına çıkarmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Kur’an’ı kafasına göre yorumluyor!

Eliaçık’ın HDP’nin düzenlediği ‘Demokratik İslam Kongresi’ne şeref konuğu olarak katıldığını hatırlatan Elçi, “Kur’an’da içki içmenin haram olduğu, şeytanın bir aleti olduğunu, Müslümanlar arasında kavgaya ve birçok kötülüğe sebebiyet verdiği anlatılmıştır. İlla bu işin şöyle bir cezası vardır diye belirtilmesi gerekmiyor. Kur’an’da namaz kılmayan bir kişinin cezası da belirtilmemiş. Bu cezaların belirtilmemiş olması birçok günahın serbest bırakıldığı anlamına gelmiyor. İhsan Eliaçık, Peygamber Efendimizi devre dışı bırakarak Kur’an’ı kendi kafasına göre yorumlamaya çalışıyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal medyadan da tepki geldi

Namazın dinin direği olmadığını, Kurban Bayramı’nda kurban kesmenin Kur’an-ı Kerim’de olmadığını savunan gezicilerin imamı sözde ilahiyatçı İhsan Eliaçık, “İçkinin Kur’an’da cezası yok. Kur’an’da 4 hakikî, 1 mecazî ceza var; Öldürmek (Bakara; 178), Çalmak (Maide; 38), Zina (Nur; 2) İftira (Nur; 4) ve mecazi olan Kenz-kendine servet yapmak- (Tövbe; 34-35). İçki cezası nerede geçiyor, hadi onu da siz gösterin?” diyerek yaptığı paylaşımı gören birçok sosyal medya kullanıcısı, “Görmek isteyene gösterelim. ‘Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerdir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz’ Maide 90. Dikkat edersen ‘Ey iman edenler’ diyor” ifadelerini kullanırken, bir diğer sosyal medya kullanıcısı da, “Allah ıslah eylesin sizi. Şeytanı rehber edinmişsiniz. İnşallah tövbe etmek nasip olur” diyerek tepki gösterdi.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meral Akşener’in iftirasına Diyanet’ten Belgeli cevap!Önceki Haber

Meral Akşener’in iftirasına Diyanet’ten...

Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne Ahmet Bulut AtandıSonraki Haber

Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne Ahmet...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!