Erbaş, Bize iftira atanlardan özür bekleme hakkımız var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı. Erbaş, 'Cibuti'ye giderken uçak kiraladınız mı?' sorusu üzerine, yanlış bilgilerden yola çıkarak Diyanet İşleri Başkanlığına iftira atanların, kendilerinden özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

- Cibuti'ye tarifeli uçakla gittim

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Veyis Ateş'in; "Cibuti'ye giderken özel uçak kiraladınız mı?" şeklindeki sorusuna; "Hayır asla öyle bir uçak kiralama olayı olmadı. 29 Kasım Cuma günü caminin açılışını yaptık. Ondan zannediyorum 3-4 gün önce Meclis Başkanımız (Prof. Dr. Mustafa Şentop), bazı milletvekilleri ile birlikte Afrika Parlementerler Toplantısı için Cibuti'ye gitmişler. Biz de Meclis Başkanımız ve parlementerlerimiz oradayken, ikinci bir iş olmasın diye aynı güne denk getirdik. Ben cuma sabahı Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağına bindim ve altı saat sonra sabah namazı çıkmak üzereyken Cibuti'ye ulaştım. O gün açılışımızı yaptık. Tarifeli uçakla gittim. Meclis Başkanımızın, daha önce Afrika Parlementerler Zirvesi için gitmiş olduğu, zannediyorum Cumhurbaşkanlığı'ndan bir uçak ile onlarla birlikte geri döndüm. Bir de heyet olarak gitmedik, sadece ben ve yanımda iki kişiyle birlikte gittim. Yani Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan bir heyet filan da gitmedi." şeklinde yanıt verdi.

- Diyanet'e iftira atan ve yalan haber yapanlar özür dilemeli

Başkan Erbaş, yapılan iftira ve yalan haberlerle ilgili, habri yapanlardan bir özür gelmediğini belirterek, "Önce şunu söyleyeyim; bu tür haberlerde, yanlış yapılabilir ama bu yanlışı yapanlar hatta yalan ve iftira yapanlardan insan bir özür bekliyor, bir ay geçti hala bu özür gelmedi. Bu yalan ve iftirayı Diyanet İşleri Başkanlığına atanlardan tabiki bir özür bekleme hakkımız var, hala bir özür gelmedi. Kim yapmışsa onlardan bu özrü bekliyorum." dedi. 

İşte Başkan Erbaş'ın o ifadeleri:

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet personel alacak mı? Başkan Erbaş açıkladıÖnceki Haber

Diyanet personel alacak mı? Başkan Erbaş...

Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı Yarışma SınavıSonraki Haber

Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı Yarışm...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!