Mersin 84 Hafızıyla Taçlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin’de “Hafızlık İcazet Merasimi”ne katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İslam'ın insanoğluna verilen en büyük nimet olduğunu ifade ederek, “Kur'an-ı Kerim, bizi kötülüklerden uzaklaştıran, koruyan bir kitaptır” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mersin’de eğitimlerini tamamlayan 84 hafız için düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi”ne katıldı.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde Mersin İl Müftülüğünce düzenlenen merasimde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hafızlığını tamamlayan öğrencileri, onların hocalarını ve velilerini tebrik etti.

Başkan Erbaş, İslam'ın insanoğluna verilen en büyük nimet olduğunu ifade ederek, “Rabb'imiz bizi bu nimetle müşerref kılmış. Kur'an-ı Kerim, bizi kötülüklerden uzaklaştıran, şeytana karşı zırh gibi bizi kuşatan, koruyan bir kitaptır" dedi.

Başkan Erbaş, Kur'an-ı Kerim'e gönül veren, öğrenen, öğreten, ezberleyen, anlayan ve yaşayan insanların sayısı arttıkça beşerin dertlerine dermanın da artacağını kaydetti.

Kur’an-ı Kerim’deki emirleri yerine getiren insanların her zaman iyiliklerle meşgul olduğunu dile getiren Başkan Erbaş, “Dünyaya gönderilişimizin amacımız bu değil mi, iyilikleri yaşamak, yaygınlaştırmak, yaymak değil mi, insanları hayra çağırmak değil mi? Hep birlikte iyi insan olmaya çalışalım, bulunduğumuz mahallede, şehirde hiçbir kötülük kalmasın. Herkes birbirini sevsin, birbirinin düşüncesine saygı göstersin. Herkes birbirini iyiliğe teşvik etsin” diye konuştu.

“Kur'an-ı öğrendikleri gibi anlamaları ve yaşamalarını bekliyoruz”

İslam'ın barış, huzur, kurtuluş anlamına geldiğine dikkat çeken Başkan Erbaş, "Dünyanın dengesi bozulmasın diye Kur'an-ı Kerim, Rabb'imiz tarafından bütün insanlara gönderilmiştir. Bugün dengesi bozulmuş olan dünyanın yeniden dengeye gelmesi de bizim elimizdedir. İslam'a, Kur'an'a gönül verenlerin elindedir. Hafızlarımızdan hayatlarını Kur'an'a göre tanzim etmelerini, Kur'an-ı Kerim’i öğrendikleri gibi anlamaları ve yaşamalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, hafızlık yarışmasında bölge birincisi olan hafız Muhammed Ali Aydın'a hafızlık belgesini verdi.

Törene, Vali Ali İhsan Su, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, İl Müftüsü Şaban Kondi, hafızların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mersin’deÖnceki Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mersin’de

İslam’da hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde cami vardırSonraki Haber

İslam’da hayatın, şehrin ve medeniyetin...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!