Bu fotoğrafa çok güldünüz ama altından dram çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu fotoğrafa çok güldünüz ama altından dram çıktı
Cuma gecesi sokağa çıkma yasağının ilanı ile beraber binlerce kişi marketlere hücum etmişti. Sosyal mesafe kuralının çiğnendiği o anlar ile ilgili akıllarda kalan en önemli karelerden biri de elinde Luppo ile fotoğraflanan kişiydi. Milyonlarca insanın mizah malzemesine dönüştürdüğü olayın büyük bir dram olduğu bugün anlaşıldı…

Hepimiz onu zevkine düşkün bir insan diye mizah konusu yaptık.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilirken markette elinde Luppo ile fotoğraf karesine yakalanınca günlerce dalga geçildi.

Oysa meğer elindeki son parayla dışarı çıkmış ve markette, ekmek, pirinç, bulgur kalmayınca son çare önüne gelen ilk şeyi;Luppo’yu almış.

Vatandaşın adını bilmiyoruz ama hikayesi can yakıcı

Elinde Luppo var diye dalga geçtiğimiz, mizah konusu ettiğimiz kişi meğer birkaç aydır işsizmiş.

Sokağa çıkma yasağı haberini alınca komşusundan borç para istiyor, markete gidecek ekmek alacaktı.

Gittiği markette ekmekler tükenmiş, makarn, bulgur, pirinç kalmamıştı… Belki de evde yiyecek hiç bir şey yoktu bilemiyoruz…

Sonuçta aylardır işsizdi…

Günlerce kendisi ile ilgili mizah üretilince durumu komşusuna anlatıyor. Komşusu da medyaya...

Komşusuna Luppo meselesini şöyle anlatıyor:

 “Abi markete gittim ana baba günü. Önce makarna ya da pirinç almak istedim, kalmamıştı. Sonra ekmek almak istedim, o da yoktu. O izdiham içinde o marketten çıkıp başka markete gidemezdim. Aç kalırım korkusuyla önüme çıkan ilk yiyeceği aldım.

Herkes sanıyor ki ben sadece Luppo almak için evden çıktım ve virüs kapma riskini alarak o kadar insanın arasına girdim. Zaten evden apar topar çıktığım için ne maske ne eldiven vardı. Sadece anlık dürtü ile aç kalmaktan korktum”  

Uzun süredir işsizdi

Evinde paket paket makarna, bulgur, pirinç var mıydı bilemiyoruz.

Hiç tanımadığımız insanları bir fotoğraf karesi üzerinden mizahın bir parçası kılabiliyoruz.

Peki ya o evde yiyecek bir şey yok idiyse?!!

Peki borç para alarak sokağa çıkan vatandaş dediği gibi elindeki son para ile onu satın almışsa…

Şu durumda diğer 2 gün yarı aç yarı tok geçirmişse zamanını…

Sahi biz ne ara böyle bir toplum olduk. Tanımadan, bilmeden, öğrenmeden her şeyi  kahkaha atmak için, gülmek için bir araca dönüştüren insanlar olmak… biz nasıl böyle olduk?

Bu kadar mizah yüreğimizin taş kesilmesine neden olabilir. Belki de birilerinin açlığı üzerinden kahkaha tufanı ürettik

Hani biz "komşusu açken kendisi tok yatamayacak" bir medeniyetin çocuklarıydık. Luppo esprileri üreteceğimize bu insanı bulmamız ve komşusunun dediği gibi işsiz ise mağduriyetine çözüm bulmamız gerekmez miydi?

Biz bulamazsak bile devlet mutlaka bu vatandaşını bulmalıdır.

 

İşte sokağa çıkma yasağı ilan edilen gece luppo alan vatandaş ile ilgili kullanılan o ifadeler...

-Herkese selamlar... Şu sokağa çıkma haberi gelince markete gidip Luppo alan ve herkesin kızdığı ya da dalga geçtiği kişi benim kapı komşum."

-Bu olay hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Marketten Luppo alan ve tüm Türkiye’nin dalga geçtiği kişi bu corona virüs olayları daha başlamadan birkaç ay önce işten çıkartıldı ve ne yazık ki maddi durumu pek iyi değil. Yani öyle evine günlerce yetecek kadar erzak alacak durumu yok.

-10 Nisan Cuma gecesi sokağa çıkma yasağı ilan edilince kapımı çaldı 'Abi zor durumdayım varsa şu kadar borç verebilir misin, markete gidip bir şeyler alacağım' dedi. İstediği para da gerçekten çok ufak bir para.

-Bu Luppo olayı ve fotoğrafı sosyal medyada gündem olunca kendisiyle konuştum. Kendisinin bana söylediklerini aynen yazıyorum; 'Abi markete gittim ana baba günü. Önce makarna ya da pirinç almak istedim, kalmamıştı. Sonra ekmek almak istedim, o da yoktu.'

-O izdiham içinde o marketten çıkıp başka markete gidemezdim. Aç kalırım korkusuyla önüme çıkan ilk yiyeceği aldım. Herkes sanıyor ki ben sadece Luppo almak için evden çıktım ve virüs kapma riskini alarak o kadar insanın arasına girdim. Zaten evden apar topar çıktığım için ne maske ne eldiven vardı. Sadece anlık dürtü ile aç kalmaktan korktum” dedi. Ve arkadaşlar bildiğiniz gibi fırınların açık olacağı filan en son açıklandı. Yani bu komşum markete giderken fırınların açık olacağını, ekmek dağıtımı olacağını bilmiyordu.

-Kendisini de uzun süredir tanırım. Çok nazik ve naif bir insan kendisi. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkesin maddi durumu günlerce, haftalarca yetecek kadar erzak almaya yetmeyebilir.

-İnsanı tek bir fotoğraf karesi ile küçümsemek, ona kızmak ne kadar doğru? Adam sadece aç kalmaktan korkmuş ve parasının yeteceği makarna, ekmek, pirinç bulamayınca önüne çıkan ilk şeyi aldı, hepsi bu.

-Ama günlerdir sosyal medyadan herkes kızdı ve dalga geçti kendisiyle.

O yüzden bunları yazmak istedim.

Herkese sevgiler saygılar...

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Haydar Baş Hayatını KaybettiÖnceki Haber

Haydar Baş Hayatını Kaybetti

imam Fettah'ın Cezası KesildiSonraki Haber

imam Fettah'ın Cezası Kesildi

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!