BU PROVOKASYONU YAPANLAR BULUNSUN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BU PROVOKASYONU YAPANLAR BULUNSUN
Diyanet Hak ve Adalet Sen Genel Başkanı İbrahim Kaya, sosyal paylaşım sitesi Twetter’de imamlara, Müezzinlere ve ezana saygısızlık yaparak aşağılayan kişi veya kişiler hakkında derhal yasal işlem başlatılmasını istedi.

Diyanet Hak ve Adalet Sen Genel Başkanı İbrahim Kaya, sosyal paylaşım sitesi Twetter’de imamlara, Müezzinlere ve ezana saygısızlık yaparak aşağılayan kişi veya kişiler hakkında derhal yasal işlem başlatılmasını istedi.

İmamlara ve Müezzinlere köpek diyen ve ezanı “korkunç ve rahatsız edici bir sesle” “Arapça bir şeyler” şeklinde tanımlayarak aşağılayan yeni provokasyon olayına dikkat çekerek, milletimizi birbirine düşürmeye çalışan kesimlerin halkın huzurunu bozmaya çalıştığını ve çeşitli provokasyonlarla kaos ortamı meydana getirilmeye çalışıldığına dikkat çekerek millet olarak bu oyunlara gelmeyeceklerine dikkat çekti.

Kısa süre önce de İzmir’de merkezi ezan sistemine girilerek çeşitli camilerin hoparlöründen İtalyan marşı çalındığına dikkat çeken Kaya, bu provokasyonun arkasındaki kişilerin bulunamamış olmasının düşündürücü olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sosyal paylaşım sitesi twetter’da Burhaniye Belediyesi Başdanışmanı E.B. olduğu iddia edilen kişinin profiliyle, “Biraz önce yine, “Akepe’nin emir komutasında çalışan” diyanetin paralı köpekleri “İmamların” mahalli müezzinlerin Anırdığı Arapça bir takım ilan ve ifadeler ile rahatsız oldum. Ne söylendiğini anlamadığım gibi, “korkunç ve rahatsız edici bir sesle” şok oldum. Bir yaratık, anım-anım bağırdı, sonra da bir takım Arapça bir şeyler söyledi. Biraz önce yine, “Akepe’nin emir komutasında çalışan” diyanetin paralı köpekleri, M:Ö. tanrılarına insan kurban eden “ilk çağ” insanları gibi bir toplum oluşturmak. Cumhuriyet rejimini ve laik toplumu, adım adım, şeriata alıştırmak. Hedefleri bu.” şeklinde bir paylaşım yapıldı. Diyanet Hizmet Kolunda faaliyet gösteren bir sendika olarak bu paylaşımı şiddetle kınıyorum. Bu paylaşım Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluş amacına aykırıdır. İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlar, toplumu dini konularda aydınlatan ve rehberlik yapan din görevlileridir. Görevlerini en ücra köşelerde zor koşullarda yerine getiriyorlar. Bu iğrenç ifadeleri kesinlikle hak etmiyorlar. Bu paylaşım da dini değerlere, imam ve müezzinlere karşı bir nefret söylemi var. Bu nefret söyleminin amacı toplumu karşı karşıya getirmektir. Dini değerlerimizin üzerinden şimdi de imam ve müezzinlerimizin aşağılandığını, toplum nazarında onurlarının rencide edilmeye çalışıldığını görüyoruz. Paylaşımda görülen kin ve nefret söylemi milletin birbiriyle olan bağlarının koparılmasına, ülkemizin karışmasına ve birilerinin bu kaostan yararlanmasına dönük, akılsızca yapılmış bir provokasyondur. Bu provokasyonu yapanlar bu millete düşmanlık etmektedir. Ülkemizi karıştırmak isteyen kim olursa olsun haindir. Bu paylaşımda bir provokasyon seziyoruz. Kim düğmeye bastıysa bulunmalıdır.

Diyanet Hak ve Adalet Sen olarak vatandaşlarımızı provokasyona karşı uyarıyoruz. Sağduyulu olun. Bunu yapanların cezasını devlet versin. Oyuna gelmeyin ve öfkeyle hareket etmeyin. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere karşı birbirimize kenetlenmiş olarak karşı çıkalım. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz: Bu paylaşımı yapan ve yaptıranlar bulunsun. Arkasında kimlerin olduğu açığa çıksın.”  

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kur’an Kursları AçılıyorÖnceki Haber

Kur’an Kursları Açılıyor

Bakanlık 81 ile genelge gönderdi: Lokanta, restoran kafe vb. İşyerlerine düzenlemeSonraki Haber

Bakanlık 81 ile genelge gönderdi: Lokant...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!