DİTİB, Elazığ ve Malatya depremi için yardım kampanyası başlattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DİTİB, Elazığ ve Malatya depremi için yardım kampanyası başlattı
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), 24 Ocak 2020 Cuma günü akşamı Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından nakdi yardımda bulunmak isteyenler için yardım kampanyası başlattı.

Yardım kampanyası ile ilgili açıklama yapan DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “24 Ocak 2020 Cuma günü akşamı aniden gelişleri ile bizleri çoğu kez hazırlıksız yakalayan, sonuçları itibariyle başta yakınlan ve ülkeleri olmak üzere bütün bir insanlık ailesini derinden üzen doğal afetlerden bir yenisinin Türkiye'de meydana gelmiş olduğu haberi ile bir kez daha sarsılmış bulunuyoruz. Merkez üssü Elazığ olan, çevre il, ilçe ve köylerde de kuvvetli bir şekilde hissedilen 6.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiş ve çok sayıda can ve mal kaybına sebebiyet vermiştir.” dedi.

Elazığ ve Malatya‘da yaşanan doğal felaketin mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşan Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) camiası, oluşan yaraları sarmak maksadıyla bir yardım kampanyası başlattığını söyleyen Genel Başkan Türkmen, “Ülke içi resmi ve gönüllü kuruluş ve kişilerin madurlara bu zor ve çaresiz anlarında yardım etmek ve kayıpları aza indirgemek için harekete geçmiş olmaları afetzedeler adına bir tesellimizdir. Arzu edenler DİTİB derneklerimize giderek din görevlileri, dernek yöneticileri veya belirtilen deprem bağış hesabına yardımlarını bizzat yatırarak bağışta bulunabilirler. Bu vesileyle üzücü deprem felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diler, yaşadığımız coğrafyaları ve bütün insanlığı her türlü doğal felaketten korumasını yüce Allah'tan niyaz ederim.”ifadelerini kullandı.


HESAP NUMARASI

Alıcı: Türkisch Islamische Union
Banka: KT Bank Köln
IBAN: DE36502345000141430004
BIC: KT AGDEFFXXX
Açıklama : Elazığ ve Malatya Depremi Yardım Kampanyası

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları açıklandıÖnceki Haber

Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları açıklan...

Camilerimizde ne kadar isterseniz kalabilirsinizSonraki Haber

Camilerimizde ne kadar isterseniz kalabi...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!