İmamlara Akepe'nin Paralı Köpekler dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İmamlara Akepe'nin Paralı Köpekler dedi
Emin Baltaş’ın dini değerleri aşağıladığını ve din görevlilerini aşağılayıcı, tahrik edici, nefret ve ayrımcılık içerikli hakaret dolu mesajları nedeniyle cezalandırılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a galiz küfür ve hakaret eden CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu.

CHP'nin hedefinde bu kez Diyanet İşleri Başkanlığı'nın olduğu ortaya çıktı. Bir süre öncesine kadar Burhaniye belediye başkanı Ali Kemal Deveciler'in danışmanlığını yapan Emin Baltaş'ın İslam dinini ve görevlilerini hedef alan skandal bir paylaşım yaptığını tespit eden Diyanet İşleri Başkanlığı İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Başkanlık tarafından verilen şikâyet dilekçesinde, bir süre öncesine kadar Burhaniye belediye başkanı Ali Kemal Deveciler'in danışmanlığını yapan Emin Baltaş'nın 20 Mayıs günü sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptığı anlatıldı.

Paylaşımda, "Biraz önce yine, 'Akepe'nin emir komutasında çalışan' Diyanetin paralı köpekleri 'İmamların' mahalli müezzinlerin Anırdığı Arapça bir takım ilan ve ifadeler ile rahatsız oldum. Ne söylendiğini anlamadığım gibi, 'Korkunç ve rahatsız edici bir sesle' şok oldum. Bir yaratık, anım-anım bağırdı, sonra da bir takım ARAPÇA bir şeyler söyledi.." şeklinde hakaret içerikli sözler yazıldığı kaydedildi.

EMİN BALTAŞ BİREYSEL SUÇ DUYURUSU DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Savcılık harekete geçti

Başkanlık, Baltacı'nın İslam'a, Başkanlığa, Dini değerlere, Ezan ve Selâlara, Din görevlilerimize, Müslüman Türk toplumunun milli ve manevi değerlerine yönelik çok çirkin bir biçimde hadsiz ve insafsızca saldırıda bulunarak alenen hakaret ettiği anlatılırken, Şüphelinin nefret ve hakaret içeren anılan paylaşımını sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden herkesin ulaşabileceği bir biçimde paylaştığı belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca Diyanet İşleri Başkanlığı'nın CHP'li Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in eski danışmanı olduğu ortaya çıkan Emin Baltaş hakkında, 'İslam Dinini, İslam Dinine inanan Müslümanları, din görevlilerini aşağılayıcı, tahrik edici, nefret ve ayrımcılık içerikli hakaret dolu paylaşımıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diyanet İşleri başkanlığı konuya ilişkin suç duyurusunda bulundu ve gereğinin yapılmasını istedi.

Siz değerli okıyucularımız!

Bu hakarete sessiz kalmamak için ek'teki dosyayı (hazır dilekçe'yi) indirip sizde suç duyurusunda bulunabilirsiniz. 

EMİN BALTAŞ BİREYSEL SUÇ DUYURUSU DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
MEB’in Kararına Göre İslam Alimi İskilipli Atıf Vatan HainiÖnceki Haber

MEB’in Kararına Göre İslam Alimi İskilip...

Güney Kıbrıs’ta Limasol Köprülü Camii’ye Saldırıya Sert TepkiSonraki Haber

Güney Kıbrıs’ta Limasol Köprülü Camii’ye...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!