Dini Haberler Google\'ın “Aurasını” Bozdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
Son günlerde yaptığı çarpıcı haberler ile marjinal bir dini haber sitesi olma yolunda hızla ilerleyen dinihaberler.com, adeta Google Algoritması ile alay ediyor.

Grup sayfamıza katılmak için tikla.gif

Hepinizin bildigi gibi Diyanet Haberleri alanında adından sıkça söz ettiren, Diyanet'in açıklama yapmadığı hususlar açıklamalar yaparak personele umut aşılayan, hangi yıl kaç kadro verileceğini çok önceden bilen bu kararların alınmasında etkili olduğunu dile getiren DiniHaberler com sitesi yine bir ilke imza attı. Google bile bu gücün karşısında artık duyarsız kalamıyor. Ulaştıkları bu seviye sebebi ile kendilerini kutluyoruz.

Ülke bazında herkesin bildiği bu site, artık uluslararası bir üne sahip oldu. Dünya arama motoru Google ile sıkı ilişkiler içerisinde olduğunu beyan eden site, kendi tabiri ile kırıntı siteler olarak nitelediği haber sitelerine bir jest olsun diye, Google arayarak sıralamasını aşağıya çekti. Sergilemiş oldukları bu anlamlı tutum sebebi ile kendilerini kutluyoruz. Böyle büyük siteler bizim gibi küçük sitelere yol vermesi gerçekten takdire yaşayan bir davranıştır.

Buraya kadar yazdıklarımızdan birşey anlamayanlar için olayı biraz daha detaylandırmak istiyorum. Yıllardır Diyanet Haberleri alanında yaptığı marjinal haberler ile adından sıkça söz ettiren dinihaberler com sitesi, 3 Aralık 2015 Perşembe sabahı google arama sırasında kayıplara karıştı. Hiçbir linki Google'da kalmayan site ile alakalı olarak bizler bir haber yaptık. “GoogleDini Haberler’in Kulağını Çekti” başlığını verdiğimiz haberde olayı kendi bilgimiz dahilinde açıklamaya çalıştık. Bu işlerden çok anlamasak ta, Google tarafından atılmış bir ban olduğunu düşündük. Ya da filtreye takıldı diye düşündük. Yaptığımız haberden sonra dinihaberler com'dan hiçbir ses çıkmadı. Aradan birkaç gün geçince dinihaberler com sitesinin Google'a geri geldiğini gördük. İşte o zaman dinihaberler.com beklenen açıklamayı yaptı. O vakte kadar bizde, kendimizi birşey biliyor sanmıştık. Ancak gelin görün ki, bizim bildiklerimiz dinihaberler com'un bildiklerinin zekatı bile olamazmış. Dini Haberler tarafından yapılan haberde, bize karşı mizah yüklü sözler ile gerekli uyarılar yapıldı.

Açıklamada dikkati çeken husus şu idi; Dini Haberler sitesi çalışanları, teknik bir çalışma sebebi ile siteyi durdurma kararı almışlar. Bunu yaparken de, bizim kullandığımız ilkel metotlar yerine yepyeni bir metot kullanmışlar. Yaptıkları açıklamaya göre, Google arayarak biz siteyi yeniliyoruz, şu bizim fişi çekin de, işimiz bitince takarsınız manasına gelen bir istekte bulunmuş, Google da bu kadar büyük olan bir sitenin ricasını anında yerine getirmiş ve fişi çekmiş. Keşke biz de site güncellemelerinde bu yöntemden yararlanabilsek. Bu durum sitemiz tarafından haber yapıldı ve sevinç naraları atıldı. Ama sevincimiz 28 Nisan'da koltuğa oturanların sevinci kadar kısa sürdü.

Çünkü Dini Haberler sitesi çalışmalarını bitirmiş, Google aranarak fişin tekrar yerine takılması sağlanmış. Bizim de hevesimiz kursağımızda kaldı. Çok sevinmiştik ama olmadı. Üzüntümüz o kadar büyüktü ki, Dini Haberler bile buna kayıtsız kalmadı ve bizlere bir jest daha yaptı. Bizim bu alanda biraz yükselmemizi isteyen Dini Haberler sitesi ekipleri, bizim için bedava dakikakalarını kullanarak Google'u bir defa daha aradılar. İstekleri sitelerinin anahtar kelimleri olan Diyanet Haber ve Dini Haberler kelimesinde biraz daha aşağılara düşürülmesiydi. Google, yapılan bu isteğe de duyarsız kalmadı. Böylece bizim sevincimiz 23 Nisan çocuklarının sevincinden daha uzun sürmüş olacak. Bunda emeği geçen Dini Haberler sitesi yönetimine ve Google şirketine teşekkürlerimizi arz ederiz.

 

Kaynak: Mihrap Haber

Grup sayfamıza katılmak için tikla.gif

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Taraklı’da Sabah Namazı BuluşmasıÖnceki Haber

Taraklı’da Sabah Namazı Buluşması

4-6 Yaş Grubu Kur\'an Kursları Bereket SaçıyorSonraki Haber

4-6 Yaş Grubu Kur\'an Kursları Bereket S...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!