Nureddin Yıldız\'dan Diyanet Tefsirine Tepki...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
DİYANET HABER- Zaman zaman tepkilere neden olan söylemlerde bulunan Sosyal Doku Vakfı başkanı ilahiyatçı Nureddin Yıldız kendisine bir soru soran gence Diyanet İşleri Başkanlığının tefsirini okumamasını tavsiye etti.

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Zaman zaman tepkilere neden olan söylemlerde bulunan Sosyal Doku Vakfı başkanı ilahiyatçı Nureddin Yıldız kendisine bir soru soran gence Diyanet İşleri Başkanlığının tefsirini okumamasını tavsiye etti.

En son küçük yaştaki çocukların evlendirilmesi üzerine tepkilerle gündeme gelen ilahiyatçı Nureddin Yıldız sahibi olduğu fetvameclisi.com sitesinde kendisine gönderilen sorulara cevap vermektedir.

Adı geçen web sitesinde zaman zaman yuvarlak cevaplar veren, sağlıklı olmayan düşüncelerde bulunan, sahabeyi dahi küçümseyen Nureddin Yıldız bir tıp öğrenci tarafından sorulan soruya verdiği cevapla da okurlarını şaşırttı.

Daha öncede bir takipçisine "Allah-u Teala arşta mı her yerde mi şeklinde sorduğu soruya "bu sorunun cevabı yıllarca halledilememiş, boş ver son onu , biz Allah'a yakınlıkta neredeyiz" tarzında verdiği cevap ilim çevresi tarafından komik ve saçma olarak nitelendirilen Nureddin Yıldız bu kez Diyanet tefsirini tenkit görmüş, okunmaması gereken tefsir olarak göstermiştir.

        Tıp fakültesinde okuyan bir genç tarafından sorulan " Hocam, tefsire yeni başlayanlar için genellikle Şifa Tefsirini önermişsiniz. Ben Tıp okuyorum. Rahat ilerleyebileceğim bir tefsir olmasını istiyorum. Diyanet'in 5 ciltlik Tefsirini mi okuyayım yoksa Şifa Tefsirini mi okuyayım?" şeklinde soruya Nureddin Yıldız "Rahat anlamak için Şifa diğerinden iyidir. Aynı zamanda Diyanet tarafından hazırlatılan tefsir fazlaca tenkit görmüş bir çalışmadır; huzurlu bir şekilde Şifa okuyun. Allah muininiz olsun. Okurken not tutun. Baştan sona okumayın. Önce ezber bildiğiniz yerlerin tefsirini okuyarak başlayın." diye cevap verdi.

Nureddin Yıldız , yine bir okuyucusunun sorduğu soruda Hz. Ebubekir için "Hazreti Ebubekir bizim hayatımıza ulaşamaz. Gelsin internet çağında bir Ebubekir Sıddık olsun göreyim onu." diye cevap vermişti. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk Milleti Türk Lirası na Dönmeli dir …Önceki Haber

Türk Milleti Türk Lirası na Dönmeli dir...

Müslümanlar Uyurken Almanlar Halep\'e YürüyorSonraki Haber

Müslümanlar Uyurken Almanlar Halep\'e Yü...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!