Amasya 500 Hafızıyla Taçlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amasya 500 Hafızıyla Taçlandı
Amasya İl Müftülüğüne bağlı il genelindeki Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 500 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Amasya İl ve ilçe müftülüklerine bağlı hafızlık Kur'an Kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayıp, Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 500 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Amasya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen merasimine Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Milletvekilleri Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin, Gençlik Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hafızlık Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Hafızlık eğitimlerini başarıyla tamamlayarak icazet almaya hak kazanan, Kuran-ı Kerim aşığı gençlerimizi tebrik ediyorum. Hafızlığınız mübarek olsun. Asırlardır Türk İslam tarihine şahitlik eden, alimler, mutasavvıflar ve hafızlar şehri Amasya’mızda Kur'an ahlakı üzerine yetişmiş 500 gencimizin hafızlık icazetlerine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Kur'an-ı Kerim Yüce Mevla’mızın, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s.) zatında tüm insanlığa gönderdiği en önemli rehber ve yol göstericidir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, “Böylesine güzel bir programda hafızlarımızla ve sizlerle buluşturan başta İl Müftümüz Durmuş Ayvaz olmak üzere tüm görevlilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hafızlarımıza da hayat boyu başarılar dilerim.” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Daire Başkanı İbrahim Yılmaz yaptığı konuşmada hafızlığın önemine vurgu yaparak hafız öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. 

İl Müftüsü Durmuş Ayvaz ise "Amasya İl ve ilçelerinde 9 hafızlık Kur'an kursumuz ve 900 civarı öğrencimiz eğitim görmektedir. Amasya tarihinde nice büyük din adamları nice büyük alimler yetiştirmiştir. Nüfus oranına göre ülkemizde en fazla hafız yetiştiren İl olarak Amasya en önde gelmekte ve bununla biz gurur duyuyoruz. Hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen başta Kur'an kursu öğrencilerimiz olmak üzere, ailelerine, maddi ve manevi katkıları olan hayırseverlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Reisülkurra Hafız Mustafa Demirkan'ın yaptığı duanın ardından 500 hafıza, hafızlık belgeleriyle birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet'ten personele yabancı dil eğitimi kursu duyurusuÖnceki Haber

Diyanet'ten personele yabancı dil eğitim...

Memurlara müjdeli haber! Maaşlara yansıyacakSonraki Haber

Memurlara müjdeli haber! Maaşlara yansıy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!