Anamur Müftüsü Zeynel Abidin Çınar'a saldırı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anamur Müftüsü Zeynel Abidin Çınar'a saldırı
Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin ÇINAR, Cuma namazı çıkışı Terminal Camii'nde iki kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin ÇINAR, bugün Terminal Camiinde Cuma namazı çıkışında F.T(30) ve M.E.(25) İsimli zanlıların yumruklu saldırısına uğradı. Savcılık tarafından iki şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Müftüsü Zeynel Abidin ÇINAR'dan konuya ilişkin basın açıklaması;

Çok kıymetli meslektaşlarım ve Değerli hocalarım 
Öncelikle İlgi ve alakanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. 
 Cuma vazını Kıprıs (otogar) caminde vaaz yaptım. "Dünyada en güvenilecek sınıfın din görevlileri olduğunu ve Müslüman toplumda en temiz toplum oldu, su gibi arı-duru olup içinde pislik barındırmadığını, son zamanlardaki hadiselerin de sebebinin bütün pislikleri Hacı Hoca ve Din adamları arasından çıkması değil, pisliklerin Din adamlarının arasında tutunamaması, yer bulamaması, dolayısıyla dışarı atılmasından ve kapı dışarı edilmesinden kaynaklandığını anlattım."
Camiden çıktıktan sonra biraz İmam odasında sohbet ettim sonra müftülükten bir arkadaş arabayla beni alacaktı. Caminin dışına çıktım. Yanımda müftülük memuru vardı. 
2 tane şahıs geldi, sol tarafımızda onlar kaldırımdalar biz kaldırımdan aşağıda iki araçın arasındaydık.
Hocam dediler, döndüm, sosyal yardımlaşmada dosyaları var da benden yardım isteyecekler ya da bir fetva bir bilgi soracaklar diye, buyurun, dedim.

Müftü sen misin? dediler. Evet buyurun ben müftüyüm, dedim. Anında sol gözüme bir yumruk indi. Sonra ben kafamı kaldırdım karşılık vermedim. Saldırının sebebini merak ediyordum, kavga edince konuşma olmaz, sebebini öğrenemem, dedim. Ve şahıslara iki  bu hareketi niye yaptınız, niye saldırıyorsunuz, sıkıntınız nedir? Benden ne istiyorsunuz, benimle problemleminiz nedir? anlatın bakayım diye bir iki adım onları doğru gittim, şaşırdılar. tabii sonra bunları söyler söylemez diğeri de bir tane çeneme vurdu. Sonra da çekip gittiler peşlerinden koştum, beni tuttular. Cemaat zaten dağılmıştı çevrede kimse yoktu. Otogarın güvenlik görevlileri falan geldi,  kamera kayıtta, polis onları yakalar peşinden gitmeyin, dedi. Ambulans çağırmışlar hastaneye geçtik. Kaşıma ve burnuma dikiş attılar, biraz da dişimde sıkıntı olmuş. Olay bundan ibaret.

Bu şahıslar ömrümdeki hiç görmedim tanımıyorum da, bilmiyorum da.  Kimseyle bir kavgam yok, tek yaptığım şey hepimizin yaptığı gibi açtığım kız- erkek Hafızlık Kursu'nun borçlarını ödeyebilmek ve bir de kaliteli Hafız adayı bulmak. yani 4. sınıfı bitirmiş, dersleri güzel, hafızlık yapabilecek eleman bulmak. Allah'a hamd olsun erke Kur'an Kursu'nda 35 tane, Kız kuran Kursu'nda 25 tane hafız adayımız oldu. Buranın ihtiyaçlarını gidermek için koşturuyoruz. Yine  4-6 yaş Kur'an Kurslarımızın kalitesini artırıp her mahalleye bir tane kazandırmak.
Bizim derdimiz bu. Bunlar için koşturuyoruz camilerin işleri ile ilgileniyoruz. Ben kimseyle bir alıp veremediğim dahi yok.
Allah yardımcımız olsun hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı. 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
TDV’den 'Gülümseten Maske' projesiÖnceki Haber

TDV’den 'Gülümseten Maske' projesi

Ücretsiz Online DHBT Deneme SınavıSonraki Haber

Ücretsiz Online DHBT Deneme Sınavı

İslamda Buluşalım

Haber Yorumları

 • mustafa01-10-2020 22:30

  hayret neden müftü hakkında soruşturma açılmamış. tabi tuzu kuru nede olsa.şayet saldırıya uğrasayan imam olsaysı öncelikle imam açığa alınırdı sonra görev yeri değiştirilirdi. yediği hakaret cabası . neymiş ebucehilin soyu camiye gelmişde onu memnun edememişiz.ne diyeyim rabbim sizleri bildiği ğibi yapsın darısı başkanın başına.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!