Bilecik'te bir ilk! Kız hafızlık Kur'an kursu hizmete açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bilecik'te bir ilk! Kız hafızlık Kur'an kursu hizmete açıldı
Bilecik İl Müftülüğü, FETÖ’den temizlenerek tahsis edilen binayı, Kız Yatılı Hafızlık Kur’an Kursuna dönüştürdü.

2016 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Terör Örgütü (FETÖ)’ den devralınan yurt, 2021 yılında eski Bilecik Valisi Bilal Şentürk tarafından İl Müftülüğüne, Kız Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu olarak hizmet vermesi için tahsis edilmişti. 

Valilik himayesinde İl Müftülüğünce yeniden tefrişi gerçekleştirilerek Kız Hafızlık Yatılı Kur’an Kursuna dönüştürülen 6 katlı bina, eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.

2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde eğitime başlayacak olan Kız Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu için İl Müftülüğünce açılış töreni düzenlendi.

Törene Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, İl Müftüsü Ali Erhun, hayırsever Ahmet Yıldız, Kur’an Kursu öğreticileri ve davetliler katıldı.

- Kur’an ı Kerimi öğrenmemenin mazereti yoktur

Bilecik’te geç te olsa Yatılı Kız Kur’an Kursunun açıldığını belirten Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Ne güzel bir işe vesile oldunuz. Kimin emeği geçtiyse müftümüze, büyüklerimize, buradaki mahalle halkına, emeği, katkısı olana ve duası olana çok teşekkür ediyorum. Bundan böyle Kur’an ı Kerimi öğrenmemenin mazereti yoktur. Bu kurs açık kaldıkça emeği geçen herkesin amel defteri açık kalsın, hayır yapıldıkça ecir ve mükafat olarak amel defterinize yazılsın. Kursumuz hayırlı ve mübarek olsun.” dedi.

Bilecik’te bir ilkin gerçekleştiğini ve açılışın Bilecik tarihine bir ilk olarak not düşüldüğünü belirten İl Müftüsü Ali Erhun ise, “Bilecik’te ilk defa kız hafızlık Kur ’an Kursu açılıyor. Bu bina FETÖ terör örgütünden arta kalan bir bina. Milli Eğitim Müdürlüğümüz Yurt olarak kullandı ve geçtiğimiz aylarda Valimiz Bilal Bey’in katkıları ile kurumumuza tahsis edildi. Bizler de Müftülük olarak tadilat ve tamiratını yaparak Yatılı Kız Hafızlık Kur’an Kursu olarak hizmete açtık. Samimiyetle, ihlasla ve hayırla çaktığımız yolda rabbim bizi hiç yalnız bırakmadı. Hiç ummadığımız yerden yardımlar aldık. Özellikle şuan aramızda bulunan 'Hacı Albay' lakabıyla İstanbul'dan aramıza teşrif eden Ahmet Yıldız. Kursumuzun ihtiyaçlarından bir kaçını tamamladılar. Huzurlarınızda kendilerine şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ali Erhun tarafından yapılan dua Şifa Hafızlık Kız Kur'an Kursu hizmete açıldı.

Tören, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen tarafından kursun yapımına katkı sunan hayırseverlere plaket takdimi ve kursun tanıtımıyla sona erdi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!Önceki Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika...

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir DuaSonraki Haber

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!