Camiler Ve Din Görevlileri Haftası yarışma başvuruları başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası yarışma başvuruları başladı
“2022 Yılı Camiler Ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenecek yarışmalara başvurular başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde her yıl organize edilen "Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenecek yarışmalara başvurular başladı.

Söz konusu yarışmalarla; din görevlilerinin mesleki bilgi ve yeterliklerini geliştirmek, kitap okuma ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerine ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarına vesile olmak amaçlanıyor.

Bu kapsamda düzenlenen "Ezanı Güzel Okuma", "Etkili Hutbe Sunumu" ve "Bilgi” yarışmalarına; imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri, "Hutbe Yazma", "Şiir Yazma" ve "Proje" yarışmalarına ise taşra teşkilatında görevli asıl-vekil-sözleşmeli, erkek-kadın tüm personel başvuru yapabiliyor.

2022 Yılı Camiler Ve Din Görevlileri Haftası yarışma başvuruları başladı

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce "2022 Yılı Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle gerçekleştirilecek yarışmalara dair yapılan açıklamaya göre; gerekli şartları taşıyan ve yarışmalara başvurmak isteyen din görevlilerinin;

"Ezanı Güzel Okuma" ve "Etkili Hutbe Sunumu" yarışmaları için 04 Nisan – 13 Mayıs 2022,

"Hutbe Yazma", "Şiir Yazma", "Proje" ve "Bilgi" yarışmaları için ise 17 Haziran 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvurular; il ve ilçe müftülükleri ile dini yüksek ihtisas/eğitim merkezlerine şahsen müracaat ederek yapılması gerekiyor.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet’ten 2022 yılı hac ibadetine ilişkin açıklamaÖnceki Haber

Diyanet’ten 2022 yılı hac ibadetine iliş...

Tartışılan ilahiyatçı Zekeriya Beyaz öldüSonraki Haber

Tartışılan ilahiyatçı Zekeriya Beyaz öld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!