Diyanet Personeli Çevrimiçi Test Sınavı Son Gün

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyanet Personeli Çevrimiçi Test Sınavı Son Gün
Son başvuru tarihi 15 Ocak 2021 Cuma günü olan "Deneme sınavı” 19 Ocak 2021 Salı günü saat 14:00’da yarisma.diyanet.gov.tr Platformundan online olarak icra edilecektir. Ve Sınav ücretsizdir.

1. Son başvuru tarihi 15 Ocak 2021 Cuma günü olan "Deneme sınavı” 19 Ocak 2021 Salı günü saat 14:00’da yarisma.diyanet.gov.tr Platformundan online olarak icra edilecektir.

2. Deneme sınavına her kademede görev yapan Başkanlığımız personeli gönüllü olarak katılabilecektir.

3. Başvurular yarisma.diyanet.gov.tr adresinden bireysel olarak 11 Ocak-15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

4. Deneme sınavına ilişkin tüm duyurular yarisma.diyanet.gov.tr sitesi üzerinden ilan edilecektir.

5. Deneme sınavına başvuru yapan her personel, sınav şartlarını ve başvuruda beyan etmiş olduğu bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş sayılacaktır.

6. Deneme sınavı ile online sınav sisteminin test edilmesi sağlanacaktır. Bu nedenle sınava katılan personelimizin tüm sorulara yanıt vermeleri önemlidir.

7. Sınav sorularından birinin veya daha fazlasının komisyon kararı ile iptali durumunda her bir adaya eşit olarak 2 puan verilecektir.

8. Sınava giren her bir personel, 20 Ocak 2021 tarihinde yarisma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numarasını girmek suretiyle yalnızca kendisine ait Türkiye Geneli, Bölge, İl Puan ve Sıralamasını görebilecektir.

9. Sınav süresi toplam 50 dakika olup katılımcılar soru başına düşen süre kullanımı ile ilgili tasarruf hakkına sahiptir.

10. Yarışma sonunda “bitir” butonuna basmak suretiyle yarışmadan çıkanlar toplam yarışma süresi bitmeden çıkmış olsalar dahi kalan süreyi kullanmak için tekrar yarışma sayfasına giremeyeceklerdir.

11. Elektrik kesintisi vb. sebeplerden kaynaklı internet kopmaları ya da farklı şekilde sınavdan geçici kopmalar yaşanması durumunda süre devam edecektir. Herhangi bir sebepten dolayı yarışma sayfasından çıkıldığı takdirde yarışma süresi devam edeceğinden dolayı sorumluluk ve gerekli tedbirleri almak yarışmacıya aittir.

12. Yarışma sırasında yeni sekme açıldığı takdirde yarışma sonlandırılacaktır.

13. Sorular çoktan seçmeli (beş şıklı) olup her bir adayın cevaplaması gereken soru adedi elli’dir(50). Her soru 2 puan değerindedir. Yanlış cevaplar dikkate alınmadan sadece doğru cevaplar üzerinden puanlama yapılacaktır.

 

DİN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

Başvuru İçin Tıklayınız !

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bosna-Hersek İslam Akademisi'nden Hadis Profesörü vefat ettiÖnceki Haber

Bosna-Hersek İslam Akademisi'nden Hadis...

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir DuaSonraki Haber

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!