İBB tesislerinde 27 yıl sonra içki satışı rezaleti!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İBB tesislerinde 27 yıl sonra içki satışı rezaleti!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Gazhane Tesisi, "Kültür ve Sanat"a hitap ediyor. Öyle ki burada, hem 24 saat açık kütüphane, hem de bir çocuk atölyesi var. Ancak böyle bir ortamda İBB, içki satışına izin verdi. Kültür-Sanat yuvası olan tesisin etrafı içki şişeleriyle dolup taştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Müze Gazhane BELTUR tesislerinde yapılan bir müzik konserinde alkollü içki satışı gerçekleştirildi. Sosyal medyaya düşen görüntüler tepkilere sebep oldu.

Ekrem İmamoğlu daha öncesinde yaptığı bir konuşmada alkollü satış gerçekleştirileceği yönündeki iddialara şöyle cevap vermişti: “Geçenlerde duyuyorum efendim neymiş belediyenin sosyal tesislerinde alkol olacakmış. Ben 9 tane sosyal tesis açtım Beylikdüzü’nde. Birinde alkol var mı Allah aşkına ya? Bizim dönemimizde açıldı, 5 yılda. Yani İstanbul’da benim tek derdim olabilir. Sosyal tesislerde insanlarına hizmet etmek” Programı yöneten İsmail Küçükkaya’nın “Bu alkol meselesine… Hiç girmeyelim efendim. Çok geride kalmış” diyerek araya girmesi üzerine İmamoğlu “Ama bunlar dedikodu, bunlar bitsin istiyorum" demişti.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya düşen görüntülerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Müze Gazhane tesisinde gerçekleşen caz konserinde alkol satışı yapıldığı ortaya çıkması akıllarda soru işaretleri oluşturdu!

1994’ten bu yana ilk kez belediye sosyal tesislerinde alkol satışı gerçekleştirilmesi Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerini akıllara getirirken CHP belediyeciliğinin hizmet anlayışını da gözler önüne seriyor.

Son görüntüler ile tutarsızlığa düşen Ekrem İmamoğlu’nun destekçileri ise sosyal tesislerde içki satışını destekleyen açıklamalar yaptılar. Sosyal tesislerde içki rezaleti hakkında İBB’den hala resmi açıklama yapılmadı!

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muharrem İnce terbiyesizliğin üst sınırını zorlarken!Önceki Haber

Muharrem İnce terbiyesizliğin üst sınırı...

2021 Yılı Görevde Yükselme (VHKI) SınavıSonraki Haber

2021 Yılı Görevde Yükselme (VHKI) Sınavı

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!