İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi oldu.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi oldu.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür'ün İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasından sonra boşalan koltuğa Ömer Yahşi getirildi.

2021 yılından beri İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmasının ardından iki yıl önce İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ayrılan Dr. Ömer Yahşi, aynı göreve tekrar olarak atandı. 

Ömer Yahşi Kimdir?

44 yaşında olan Ömer Yahşi 1977 yılında Erzincan’da doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans, 2018 yılında Marmara Üniversitesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Ortak Doktora Programı ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında “İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin Kariyer Giriş Evresinde Yaşadıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri (ilk 5 yıl)” konulu tezi ile doktora çalışmalarını tamamladı. Ayrıca eğitim alanı dışında çalışmaları da bulunan Dr. Yahşi, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü ve 2015 yılında da Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü bitirdi.

Halen Uluslararası İlişkiler alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir. Eğitim alanında öğretmen olarak başladığı kariyeri, sırasıyla müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, kurucu müdürlük, şube müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü görevleri ile devam etti. Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinin ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olarakAkademik çalışmalarına devam eden Yahşi, 2019-2020 Güz döneminde Demokrasi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde Kariyer Planlama ve Geliştirme, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde Eğitim Yönetimi lisans dersleri vermiştir. Demokrasi Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi’nde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından rehber öğretmenler ile birlikte yürütülen Danışmem projesi ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği “Danışmem” Eğitimde Çevrimiçi Rehberlik ve Danışmanlık” başlıklı bildirisiyle katılmıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Temel Eğitim Kongresi’nde “İlkokul Öğrencilerinin Yiyecek ve Mutfak Sanatlarına Yönelik Algıları: İzmir İl Örneği” başlıklı bildirisi ile katılmıştır. Unesco Göç Kürsüsü, Yaşar Üniversitesi ve Kızılay ortaklığı ile gerçekleştirilen “Göçmenlere Yönelik Kapsayıcı Yaklaşımlar ve Sosyal İçerme ve Çeşitlilik” panelinde “Eğitimde Kapsayıcı Yaklaşımlar” konulu çalışmasıyla yer almıştır. Aynı zamanda Yaşar Üniversitesi iş birliği ile Unesco Uluslararası Göç Kürsüsü’nde görev yapmaktadır

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
18 Ağustos 20223 Tarihli Cuma HutbesiÖnceki Haber

18 Ağustos 20223 Tarihli Cuma Hutbesi

25 Ağustos 20223 Tarihli Cuma HutbesiSonraki Haber

25 Ağustos 20223 Tarihli Cuma Hutbesi

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!