İzmir’de 85 hafız icazet aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir’de 85 hafız icazet aldı
İzmir İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlığını tamamlayan 85 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

İzmir Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Erkek Kur'an Kurslarında hafızlığını tamamlayan 85 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Konak Tarihi Hisar Camii'nde Reissü’l Kurra Vekili Ramazan Pakdil’in riyasetinde gerçekleşen törene İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Müftümüz Salih Sezik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ayasofya-i Kebir Camii Uzman İmam Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer, Beştepe Millet Camii İmam Hatibi Hafız Adem Kemaneci, Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi Hafız Enes Kaput, hafız öğrencilerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye İkincisi Hafız Ömer Baydar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyt Dayhan yaptı.GÜZEL İZMİR’İMİZİ RABBİMİN RAHMETİ KUŞATMIŞTIR”
İzmir İl Müftülüğü olarak Hisar Camii’nde kısa bir süre önce Hafızlık Türkiye Finalini ve ardından Ödemiş’te Hafızlık Merasimi gerçekleştirdiklerini dile getiren İzmir İl Müftümüz Salih Sezik, “Bugün burada birbirinden kıymetli 85 hafızımızın hafızlık icazet merasiminde Rabbim bizleri buluşturdu. Ben bu yavrularımızın her birinin alınlarından öpüyorum. Onları yetiştiren anne ve babaları ile hocalarına hocalarına, öğrenci velilerine, Kur'an kurslarına maddi manevi katkı sağlayan hayırseverlere, dernek yönetimine ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum. Allah Resulu buyuruyor ki ‘Eğer ki bir toplulukta Allah’ın kelamı Kur’an okunursa oraya huzur iner, melekler kanatlarını açarlar. Allah’ın rahmeti orayı kuşatır.’ Ben bugün inanıyorum ki güzel İzmirimizi Rabbimin rahmeti kuşatmıştır.” şeklinde konuştu.

İl Müftümüzün ardından kürsüyü teşrif eden İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger konuşmasında; “Bugün burada bu merasim İzmir’in haklı gururudur” diyerek İl Müftümüz Salih Sezik’e, Kestanepazarı Kur'an Kurslarına, Dernek Yönetimine, Hafızlara ve Hocalarına teşekkür ederek tebrik etti.

Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, programa telefonla katılarak İzmir İl Müftümüz Salih Sezik’in şahsında emeği geçen herkese teşekkür ederek hafız öğrencileri tebrik etti.

Program, İstanbul Haseki Reisülkurra Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Emekli Eğitim Görevlisi Kurra Hafız Ramazan Pakdil tarafından yapılan duanın ardından öğrencilere hafızlık belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edilmesiyle sona erdi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sezai Karakoç Hakk'a yürüdüÖnceki Haber

Sezai Karakoç Hakk'a yürüdü

İmam Hatip Alkan kalp krizi nedeniyle vefat ettiSonraki Haber

İmam Hatip Alkan kalp krizi nedeniyle ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!