Müftülükten eğitime tablet desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müftülükten eğitime tablet desteği
Samsun Yakakent İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Yakakent Şubesi işbirliğinde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye etti.

Yakakent İlçe Müftülüğünce uzaktan eğitim sürecinde maddi zorluklar nedeniyle problem yaşayan öğrencilere tablet hediye edildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan tablet kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitim süreçlerine destek olmak amacıyla Yakakent İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yakakent Şubesi işbirliğinde temin edilen 13 adet tablet düzenlenen törenle öğrencilere takdim edildi.

Yakakent 100. Yıl Ortaokulunda düzenlenen tablet dağıtım töreninde konuşan İlçe Müftüsü Muhammet Salman; İslam'ın ilk emrinin oku diye başladığını belirterek İslam’da ilme ve öğrenmeye verilen değeri vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her daim eğitimin destekçisi olduğunun altını çizen Müftü Salman, Koronavirüs sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere tablet dağıtarak ilme ve eğitime bir nebze de olsa katkı sağladıkları için müftülük olarak mutlu olduklarını kaydetti.

Ülkenin eğitimli gençlerin omuzlarında yükseleceğini ve bunun için her yerde ve her koşulda eğitimde devamlılığın şart olduğunun önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çiçek ise bu noktada tablet kampanyasına bağışta bulunarak eğitime destek olan İlçe Müftülüğüne teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi. 

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleşen törene İlçe Kaymakamı Fatih Eroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, İlçe Müftüsü Muhammet Salman, Okul Müdürleri, öğretmenler ile öğrenci ve veliler katıldı.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhuriyet’in ilahiyatçısı ezandan rahatsız!Önceki Haber

Cumhuriyet’in ilahiyatçısı ezandan rahat...

Ömer Nasuhi Bilmen, hakk’a irtihalinin 49. yılıSonraki Haber

Ömer Nasuhi Bilmen, hakk’a irtihalinin 4...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!