Yemen halkına destek için küresel dayanışma çağrısı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yemen halkına destek için küresel dayanışma çağrısı yapıldı
Dünyanın dört bir yanındaki aktivistler, Yemen halkını ve Ensarullah hareketini desteklemek için 17 ülke halkının geniş dayanışması çağrısında bulundu.

26 September sitesinin haberine göre, Yemen halkının kitlesel gösterileriyle aynı zamana denk gelen 25 Ocak Pazartesi günü, dünyanın dört bir yanındaki aktivistler ve örgütler, ABD'nin Ensarullah hareketine karşı yeni kararı karşısında direnişlerini vurgulamak için gösteri yaptı.

Mitingin adı "Savaşı Durdurun" idi ve ABD Başkanı Joe Biden'a, ABD'nin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne verdiği desteği sona erdirme kampanyasında verdiği taahhütlere uyması gerektiği hatırlatıldı.

Yemen'deki savaşa karşı en büyük hareket olan bu küresel harekette 17 ülkeden 260'ın üzerinde kuruluş yer alacak.

Dünya insanlarının talepleri arasında Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere de dahil olmak üzere Batılı hükümetlerin Yemen'e yönelik yabancı saldırganlığı BAE ve Suudi Arabistan'a silah göndermeyi durdurmaları, Yemen kuşatmasını kaldırmaları ve Yemen halkına insani yardım göndermek için tüm limanlarını yeniden açmaları yer alıyor.

ABD Hazine Bakanlığı'nın Yemen Ensarullah hareketinin terörist gruplar listesine dahil edilmesinin ardından, Yemen Devrim Komitesi başkanı ve Ensarullah hareketinin üst düzey bir üyesi olan Muhammed Ali el-Husi, Pazartesi günü büyük ölçekli bir gösteriye katılmaları için Yemenlilere çağırıda bulundu. Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki serbest bırakılmış insanlara ABD saldırganlığına karşı muhalefetlerini gösterme çağrısı yapıldı.

266 kurum ABD Hazine Bakanlığının, Yemen Ensarullah hareketini terörsit olarak adlandırmasını reddetti ve protesto etti, Yemen savaşının sona ermesi ve ABD'nin Ensarullah’a karşı kararının tersine çevrilmesi istendi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:İqna

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nuri Genç Hoca son yolculuğuna uğurlandıÖnceki Haber

Nuri Genç Hoca son yolculuğuna uğurlandı

Elazığ deprem konutları dualarla sahiplerine teslim edildiSonraki Haber

Elazığ deprem konutları dualarla sahiple...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!