Din kültürü dersine giren öğretmen misyoner çıktı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Din kültürü dersine giren öğretmen misyoner çıktı!
Aydın'da bir lisede eğitim veren din kültürü ve ahlak bilgisi dersine giren Esma isimli öğretmenin, Hristiyan olduğu ve sosyal medya hesabından misyonerlik faaliyetleri yürüttüğü belirlendi.

Aydın Kuşadası’nda bulunan Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi’nde, din kültürü ve ahlak bilgisi dersine giren ve sosyal medya hesaplarından misyonerlik çalışmaları yürüten Esma B. K. isimli öğretmen tepkilere yol açtı.

Millî Gazete’nin haberine göre Aydın Kuşadası’nda bulunan Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi’nde, gençlerin İslam dinini öğrenmesi için müfredatta bulunan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde Esma B.K. isimli Hıristiyan kadın öğretmenlik yapıyor.

"Kabul edilemez"

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Türkiye’de din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde İslam dışında her şey olduğunu belirterek, “Yüzde doksanı Müslüman olan bir ülkede insanlara din eğitimi verecek insanların İslam ve Müslümanlıkla alakası olmaması kabul edilmez bir şey. Türkiye’de din dersi denince akla İslam gelir, bunun için de bu dersin öğretmeninin Hıristiyan olması gibi bir durum nasıl mümkün olabilir? Öğretmen atama sisteminde yanlışlıklar var. Öğretmenlik, toplumu şekillendiren ve topluma yön veren bir meslek olduğu için burada seçici olmak çok önemli” ifadelerini kullandı.

İl milli eğitimden somut adım yok

Sosyal medya hesaplarından misyonerlik çalışmaları yürüten Hıristiyan öğretmenle alakalı henüz ciddi bir adım atılmadı. Milli Gazete'den Onur Şehmus Şahin'in Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ulaştığı bazı yetkililer ise Hıristiyan öğretmenle alakalı gerekli adımların atılacağını söyledi.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yenimahalle 75 Hafızıyla TaçlandıÖnceki Haber

Yenimahalle 75 Hafızıyla Taçlandı

Misyoner din kültürü öğretmeni için valilik kararıyla harekete geçildi!Sonraki Haber

Misyoner din kültürü öğretmeni için vali...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!