Müftülük Memuru Tutuklandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müftülük Memuru Tutuklandı
Adana Çukurova İlçe Müftülüğünde memur olarak görev yapan A.T. isimli şahıs, 10 bin kişiye asılsız koronavirüs mesajı attığı gerekçesiyle tutuklandı.

Adana Çukurova İlçe Müftülüğünde memur olarak görev yapan A.T. isimli şahıs, rehberinde bulunan yaklaşık 10 bin kişiye asılsız koronavirüs mesajı gönderdiği için tutuklandı.

Adana'da basın mensuplarından kurum çalışanlarına ve vatandaşların cep telefonuna 'Yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır' mesajı gönderdiği belirlenen A.T. isimli müftülük memuru tutuklandı.

Önceki gün 0850 302 22 36 no’lu hattan bazı basın mensupları ve vatandaşlara, "Sayın K.K.A., daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır. Adana Şehir Hastanesinde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. Bey ile görüşmeniz gerekmektedir” mesajı gönderilmesi üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, mesajın gönderildiği telefon numarasından yola çıkarak mesajın doğru olup olmadığını bulmaya çalıştı.

MESAJI YANLIŞLIKLA ATMIŞ

Yapılan inceleme ve elde edilen bulgular sonucunda mesajları attığı tespit edilen Çukurova İlçe Müftülüğünde memur olarak görev yapan A.T. gözaltına alındı.

Emniyet birimlerince sorguya alınan müftülük personeli hakkında da Çukurova Kaymakamlığınca idari soruşturma başlatılarak açığa alındı.

Adliyeye sevk edilen A.T.'nin çıkarıldığı mahkemece 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdi' suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanlığının da gerekli soruşturmayı başlattığı öğrenildi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Ücretli Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek Mi?Önceki Haber

Ücretli Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Öden...

Camiler ibadete kapatılsın!Sonraki Haber

Camiler ibadete kapatılsın!

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!