Virüs Vız Gelir,Ramazan Kolileri Hazır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Virüs Vız Gelir,Ramazan Kolileri Hazır
Tüm dünya covid-19 virüsle mücadele ederken, Süleymancılar Ramazanda satılacak olan kolileri yurtlara ulaştırdılar. Satılmayan kolilerin paralarını hocalar cebinden ödeyecek....

 

Konuya ilişkin Mustafa Murat Cansizoğlu'nun paylaşımı;

Değerli Arkadaşlar Aşağıdaki yazı bana ait değil. Buyrun muhteşem büyüğünüzün yaptığına bakın...

KOYUN CAN DERDİNDE, KASAP MAL DERDİNDE

Bu ün, umumi virüs felaketinden kimsenin ağzını açamadığı ve herkesin kendi köşesine çekilip, acaba halimiz ne olacak diye, acı acı düşündüğü bir ortamda”

Aylık maaşını bile alamayan kurs hocalarımıza revâ görülen insanlık dışı muâmeleleri görüp dururken, cemaatimizin nerelere sürüklendiğini hâla anlamayanlar varsa, doğrusu sadece akıl tutulmasından değil iman tutulmasından endişe ederim.

Şimdi yapılan uygulamaya bir bakın:.. 24 Nisan 2020 Cuma günü mübarek Ramazan’ı şerif ayı girecek. Dünyada, bütün Müslümanlar bu gün virüs salgını felaketi karşısında Ramazanda vazifelerimizi nasıl yapabiliriz, diye acı acı düşünürken, mübarek topluluğun başındaki zatın, herkesin kendisinden bir yardım, bir teselli beklediği bir anda, yaptıklarına bir bakın..

Dünyayı saran bu felaket, sanki hiç yaşanmıyormuş gibi Ali Erhan Efendi, üstelik zavallı kurs hocalarının sırtından, daha da zengin olmanın çarelerini arıyor. 2020 Ramazan ayının manevi ikliminden en güzel şekilde acaba nasıl istifade ederiz, diye düşünecek yerde, Ramazan ayından ve zavallı hocalardan istifade ederek, Erzak kolilerinin satılmasını ve para kazanmasını düşünüyor.

Yıllarca Hocaları, Umreye adam toplamakta çalıştıranlar, başımıza gelen musibetlerden hiçbir ders almaya niyetleri yok. Şimdi de hocaları kendi kazancı uğrunda tehlikeye atmakta bir beis görmüyor..

-Ramazan ayı vesilesiyle on binlerce erzak kolisi hazırlatıp TIR’larla Anadolunun bütün illerine gönderiyor. Köy kurslarına varıncaya kadar herkese talimat vererek, il merkezlerine gönderilen bu kolilerinden her kursa teslim edilen miktarını, Ramazan ayında, satarak parasının kendisine göndermelerini emrediyor. Bu yetmedi.. Bu kolileri satamayan Kurs hocalarının, kolilerin tutarını cebinden ödemeleri emrini de vermiş bulunuyor.

Virüs tehlikesi altında bile, hocaların erzak kolilerini satarak parasını kendisine göndermelerini emrediyor.

Ortada bir “Para hırsı, haksız para kazanma” hâdisesi var. Ama öyle sıradan bir hadise değil. Bu hâdise, çok şeyler anlatan ve âdeta virüsten de üzücü ve suçluyu ele veren bir felâket örneğidir…

İnsaf ve vicdan denilen şey, kalbinizden bu kadar da silindi mi?. “Müslümanım diyen bir insanın değil, Allah aşkına “insanım” diyen bir kişinin, böyle bir zamanda, böyle bir uygulamaya vicdanı müsaade eder mi?

Ne müthiş bir itaat ve ne muazzam bir terbiye ki, şahsi kazanç emirlerine dahi itaat ediyor bu cemaat.. (evvelce gördüğümüz bazı tarikatçı geçinenlerin, şeyhlerini ve çevresini zengin etmelerine üzülüyorduk. Bu ne haldir?),

Yıllarca Efendi hazretlerinin ve Kemal Ağabeyin terbiyesinde yetişmiş, itaat ve teslimiyet örneği insanlar, her emre boynunu büküyorlar diye tepelerine binmek mi lazım? Bu teslimiyet karşısında merhamet etmesi gerekirken, eline geçirdiği salahiyeti kötüye kullanarak, onları silindir gibi ezmek mi gerekiyor.

“Koyun can derdinde, Kasap mal derdinde” öyle mi?.. Gariban hocaları erzak kolilerini satmaya veya ödemeye mecbur etmek neyin alametidir..

Yoksa, bu uygulamalarla, Hz üstazımızın mübarek davasını eritmek, ihvan ve halk nazarında itibarını büsbütün sıfırlamak mı hedef alınıyor?

Yaşanan bu acayip haller, cemaatin, öyle feci bir akıbete doğru sürüklendiğini apaçık gösteriyor.

02.04.2020 (Recep Şengül-Bursa)

Kolileri getiren Beşler-TIR 

Koliler Hocaların gelmesini bekliyor

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Teşekkür etmeyi unuttuklarımız!...Önceki Haber

Teşekkür etmeyi unuttuklarımız!...

“Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” Derken?Sonraki Haber

“Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak”...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!