Asım Safitürk, Oğlumu FETO denen mahluk şehit etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
DİYANET HABER- Derik’te PKK\'lıların hain tuzağıyla şehit edilen Kaymakam Fatih Safitürk\'ün babası, \"FETO denen yaratık ve ona bağlı olanların işidir bu\" dedi.

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr:  

Mardin'in Derik ilçesinde hainlerin kurduğu tezgâh ile makamında şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, önemli açıklamalarda bulundu. 

"Çocuğum şehit oluncaya kadar benim evladımdı şehit olduktan sonra ise bütün Türkiye’nin evladı oldu" diyen baba Safitürk, "80 milyon ayağı kalktı. Bu bizim kanayan yaramıza şifa olmuştur. Bomba İstanbul’dan geliyor. FETO denen yaratık ve ona bağlı olanların işidir bu" diye konuştu.

"HAİNLER ABD İLE DANS EDİYOR"

Baba Safitürk, "Benim yavrum Derik’e hizmet götürdü devletin bütün imkânlarını oraya seferber etmişti. Buna rağmen çevresindeki insanlar bu kalleşliği yaptılar. Bu işe parmağı olan en ufak bir desteği olanları Allah’a havale ediyorum. Çocuğum üç günlüğüne Ankara’ya gelmişti.

O bomba nasıl oraya kadar geldi. Bu kargo nasıl oraya kadar gelebilir. Ben bunun içerisinde ABD ile dans eden FETO denen bir mahlûk var ona bağlı olanların planı olduğunu düşünüyorum" dedi.

"SON KEZ EŞLİK ETTİM"

Baba Safitürk cenaze namazını niye kıldırdığını şöyle anlattı: 

"Cenazemize sağ olsunlar devletimizin üst düzeyi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız başta olmak üzere devlet orada hazır bulundu. Biricik evladımı son yolculuğunda diledim ki kendim bizzat ona eşlik edeyim dedim"

 

Ağabey Ali Haydar Safitürk de şehit kaymakamın bölge için hedeflerini şöyle anlattı:

"KADERİMLE OYNAMAYIN"

"Kardeşim Derik’te 1,5 yıl ondan önce de Bingöl Kiğı’da kaymakamlık yaptı. Bölgede görev yaparken biz kendisine artık biraz da batıda da biraz görev yapsın diye baskı yaptığımızda ‘ ‘kaderime dokunmayın’ derdi. Ben onun fevkalade bir belediyeci gibi hareket ettiğine bizzat şahit oldum.

3 ayda 5 tane çocuk parkı yapmış, yolları birinci sınıf parke taşlarıyla döşemişti. Devletin teşvik sistemini bölgenin zenginlerine anlatıyordu. Bunların üzerine projeler düşünüyordu.

"TEŞVİKLERİ ANLATIYORDU"

Devletin açıklamış olduğu teşvik paketini iş başarır nitelikte olan insanlara uygulatıyordu. Kardeşim müteşebbislerin devletten teşvik alabilmesi için gerekli olan dosyalarını bizzat ilgileniyordu"

 

"3 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAKTI"

Ağabey Ali Haydar Safitürk, "Kardeşim şehit olmasaydı yıl sonuna doğru 3 bin kişiyi istihdam edecekti" dedi.

"Derik’te istihdam sağlamak onun en önemli amacıydı diyen Ağabey Safitürk şöyle konuştu:

"Bölgenin terör örgütünü eleman kazandırmaması için istihdamın çok önemli olduğunu sürekli vurguluyordu. Bir zeytinyağı fabrikası kurulmasına vesile oldu. İlk şartı ise orada çalışan herkesin Derikli olmasıydı. Kardeşim ‘çocuklarınızı dağa göndermeyin ben hepsini iş sahibi yapacağım’ derdi.

Belediyelerde dağdaki teröristin yakınları çalışır başka kimse giremezdi. O da diyordu ki siz dağ ile olan irtibatı kesin herkesin çocuğuna iş vereceğim bunu slogan yapmıştı.

 

"UTANMADAN CENAZEYE GELDİLER"

Kardeşim çevresindeki o ekibe güvendi, o kadar vicdansızlar ki bu hainler cenazeye bile geldi. Adam bizimle gözyaşı tokuşturuyordu. Cenaze aracına biz binemedik geldi o bindi"

Kaynak. Akşam

Anahtar Kelimeler:

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet Başkanı Görmez’e cemaat çağrısıÖnceki Haber

Diyanet Başkanı Görmez’e cemaat çağrısı

Öğretmen adayı memurlar için son tarih 30 KasımSonraki Haber

Öğretmen adayı memurlar için son tarih 3...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!