Melek Yüzlü Çocuklardan Başkan Görmez\'e Ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
572
DİYANET HABER- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, down sendromlu çocuklarla Diyanet İşleri Başkanlığında bir araya geldi.

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, down sendromlu çocuklarla Diyanet İşleri Başkanlığında bir araya geldi.

Başkan Görmez, eşi Hatice Görmez ile Ankara'nın yanı sıra, İstanbul, İzmir, Samsun, Kosova'dan gelen ve "melek yüzlü" diye tabir edilen down sendromlu çocuklar ve ilgili derneklerin başkanlarını makamında kabul etti.

Konuklarını, odasının kapısında eşiyle karşılayan Başkan Görmez, çocuklarla tek tek tokalaştı.

“Gönüllerdeki engelleri ortadan kaldırırsak dünyayı çok daha güzel kılarız…”

Başkan Görmez, ziyaretten dolayı şeref duyduğunu ve mutlu olduğunu belirterek, 3 Aralık’ın Dünya Engelliler Günü olduğunu ancak bir günün yetmeyeceğini söyledi. Başkan Görmez, "Biz, hayatı iç içe, birlikte paylaştığımız zaman ancak bu dünyayı güzelleştirebiliriz. Bu dostlarımızın bir engeli yok, bizim engelimiz var. En büyük engel gönül engeli, gönüllerdeki engeller. O gönüllerdeki engelleri birlikte ortadan kaldırırsak dünyayı çok daha güzel kılarız." diye konuştu.

“Kâbe’ye gitmek istiyorum”

Konuşmasının ardından misafirleriyle tek tek konuşan Başkan Görmez'e, aynı zamanda milli yüzücü olan Cengizhan Dönmez, "Benim bir derdim var. İnşallah Kâbe’ye gitmek istiyorum." dedi. Başkan Görmez de buna karşılık, "Benim özel misafirim olarak sizi götürürüz inşallah. Büyük şerefle, büyük memnuniyetle." karşılığını verdi.

Down sendromlu çocuklar, daha önceki bir ziyaretleri sırasında Başkan Görmez'le çekildikleri bir fotoğrafın çerçeveletilmiş büyük halini hediye etti.

Ziyaretin sonunda misafirleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Görmez de çocuklara kitap ve tablet bilgisayar armağan etti.

Anahtar Kelimeler:

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hac ve Umre ücretleri TL ile tahsil edilecekÖnceki Haber

Hac ve Umre ücretleri TL ile tahsil edil...

Din görevlilerine cinsel istismara karşı seminerSonraki Haber

Din görevlilerine cinsel istismara karşı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!