Süleymancılardan İmam Olmak İsteyenlere Engel

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Süleymancılar'ın Antalya-Burdur-Isparta sorumlusu Mustafa Uysal'dan Skandal Sözler Süleymancıların Antalya sorumlusu Mustafa Uysal Diyanette imam olarak çalışmak isteyen hocalara skandal sözler söyledi.

Haber Sitemize gelen Özel Haber İçeriği ve Ses Kaydı;

Süleymancılar'ın Antalya-Burdur-Isparta sorumlusu Mustafa Uysal'dan Skandal Sözler Süleymancıların Antalya sorumlusu Mustafa Uysal Diyanette imam olarak çalışmak isteyen hocalara skandal sözler söyledi.

Konuşmada Mustafa Uysal cemaatteki yanlışlardan bunalıp diyanette çalışmak isteyen hocalara mobbing uygulayarak diyanetin yeterlilik sınavlarına bile girmelerini yasaklıyor.

Cemaatin üst kadrosunun yanlışları hocalarda büyük bir kopmaya sebep olduğu için Süleyman Hilmi Tunahan Hocaefendi'nin sözlerini de çarpıtan Mustafa Uysal cemaatin ve liderinin yanlışlarını hocalara fatura ediyor. Bizzat Süleyman Hilmi Tunahan Hocaefendi'nin binlerce talebesini imam, müezzin, vaiz ve müftü yaptığı gerçeğini saklayarak hocalardaki kopuşun önüne geçmeye çalışıyor.

Mustafa Uysal konuşmada diyanette imam olarak çalışmak isteyen hocaları Uhud savaşında ganimet toplamak için kaçan gözcülere benzetiyor. Bunu da cemaatin önceki lideri Arif Ahmet Denizolgun'un sözlerine dayandırıyor. Halbuki Uhud savaşında Müslümanların karşısında müşrikler vardı. Öyleyse diyanette çalışanlar ve diyanet kurumu bu kişinin ve cemaatin önceki lideri Arif Ahmet Denizolgun'un zihin dünyasında neye ve kimlere karşılık geliyor?

Mustafa Uysal cemaatin hocalarına diyanetin sınavlarına girmeyi bile yasaklıyor. Sınava girip kazananların diyanete gitmelerine de izin vermiyor. Bununla aslında bir suç işlemiş oluyor. Cemaatin bölge sorumlularının diyanetin sınavlarına giren hocaları tespit etmek için takip başlattıkları da gelen haberler arasında. Kendilerini dinlemeyip diyanete geçen hocalara psikolojik ve sosyal şiddet uyguladıkları da biliniyor.

Mustafa Uysal, Arif Ahmet Denizolgun'u da "emir" olarak sunuyor. Son zamanlarda gelen haberlere göre cemaatin bölge sorumluları, hocalarda ve mensuplardaki kopuşun önüne geçmek için her türlü baskıya başvuruyor.

Cemaatin lideri Alihan Kuriş'e itaati sağlamak için eski hocaları bölge bölge dolaştırarak itaat konuşturmaları yaptırıyorlar. Bu hocaların konuşmalarındaki yanlışlar ve Kur'ân tahrifleri ses kayıtları ile medyaya yansıyor. Bu hocaların ciddi bir donanıma sahip olmadıkları konuşmalarından hemen anlaşılıyor.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doktor'a kötü haber! Disiplin süreci başlatıldıÖnceki Haber

Doktor'a kötü haber! Disiplin süreci baş...

Haftanın Vaazı, 'Regaib Kandili'Sonraki Haber

Haftanın Vaazı, 'Regaib Kandili'

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!