Reklamı Geç
KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Türkiye'de Bir İlke İmza

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye'de Bir İlke İmza
Diyanet İşlerinin başlatmış olduğu "Okul Öncesi Eğitim Manevi Değerler ve Sosyal Becerileri Geliştirme" projesi kapsamında Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorlu İlçe Müftülüğü ortaklaşa 3 ana sınıfı kurdu ve hizmet vermeye başladı.

Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü veÇorlu İlçe Müftülüğü ortaklaşa Türkiye'de bir ilke imza attılar. Diyanet İşlerinin başlatmış olduğu"Okul Öncesi Eğitim Manevi Değerler ve Sosyal Becerileri Geliştirme" projesini Türkiye'de ilk defa hayata geçiren kurum oldular. Bu bağlamda Çorlu İçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü ve Çorlu İlçe Müftüsü Adem Gülmek İlçe Müftülüğünün yanında bulunan Çorlu Müftülüğü Hacı Mehmet Özaslan Kur'an Kursu Okul Öncesi eğitim sınıflarını ziyaret ettiler.

Gerçekleşen ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü ve İlçe Müftüsü Adem Gülmek eğitim sınıflarında bulunan öğrenciler ile yakından ilgilendi. Proje hakkında açıklamada bulunan İlçe Müftüsü Adem Gülmek,"Dünyamızın yaşadığı değişim, değerler eğitimiyle ilgili çalışmaları bir zorunluluk haline getirmiştir. İnsanlığın dini ve milli değerlere yabancılaştığı, anlam ve amaç boşluğu yaşadığı günümüz dünyasına pek çok ülke, bu durum için çareler arayarak, bu alan yönelik faaliyetlerini hızlandırmışlardır. Topluma dini konularda rehberlik etmekle görevli Diyanet İşleri Başkanlığımız, Kur'an kurslarında yürütülen yaygın din eğitimi hizmetinden toplumun tüm kesimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesine büyük önem vermektedir" dedi.

Gülmek açıklamasının devamında, "Din eğitiminde yaş sınırının kaldırılmasıyla birlikte bu profil çeşitliliğinde 4-6 yaş grubu çocuklar da dahil olmuştur. Dini ve ahlaki eğitimin 4-6 yaş grubu çocukların şahsiyet oluşumunda ve sosyo-kültürel kimlik gelişiminde ki etkisi, çocuğun bu dönemde, ahlak ve inan muhtevalı eğitimini ihtiyaç haline getirmektedir. Çocukların ihtiyacı olan dini eğitimin, hedef kitlenin temel özellikleri göz önünde bulundurularak pedagojik ilkeler çerçevesinde verilmesi gerekmektedir. 4-6 yaş grubu çocuklar için Kur'an-ı Kerim öğretimini içeren Kur'an kursları öğretim programı hazırlanmıştır" dedi.

Bu proje kapsamında bir açıklamada Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü yaparken, "4-6 yaş Kur'an kursları öğretim programını birlikte el alarak 4-6 yaş grubu öğrencilerimize manevi değerler ve sosyal beceri boyutuyla daha bütüncül bir eğitim verilmesine ve müftülük bünyesinde ki okul öncesi eğitime dair fiziki mekanların daha etkin kullanılması suretiyle okul öncesi eğitim çağında ki çocuklarımızın eğitimine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede Müftülük Hizmet Binası giriş katının bedelsiz olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisine karar verilmiştir. Bu program Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 29 Ekim Cumhuriyet Anaokulunun Şubesi olarak Çorlu Müftülüğü Hacı Mehmet Özaslan Kur'an Kursun da uygulanacaktır" dedi.

Kaynak: Çorlu Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet 27.10.2017 Tarihli Cuma HutbesiÖnceki Haber

Diyanet 27.10.2017 Tarihli Cuma Hutbesi

Safer ayında uğursuzluk mu var?Sonraki Haber

Safer ayında uğursuzluk mu var?

KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!