Vatan haini değil imam hatip nesli yetişiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
​DİYANET HABER- Darbe girişiminden sonra başlatılan operasyonlar kapsamında el konulan FETÖ’nün okullarında vatan haini değil şimdi imam hatip nesli yetişiyor. Ankara Keçiören’deki Şehit Ahmet Özsoy Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu kısa sürede elde ettiği başarılarıyla göz kamaştırıyor.

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: Mehmet Özmen'in Haberi

Darbe girişiminden sonra başlatılan operasyonlar kapsamında el konulan FETÖ’nün okullarında vatan haini değil şimdi imam hatip nesli yetişiyor. Ankara Keçiören’deki Şehit Ahmet Özsoy Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu kısa sürede elde ettiği başarılarıyla göz kamaştırıyor.

ANKARA’NIN TEK KIZ İMAM HATİP ORTAOKULU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL kapsamında el konulan FETÖ’nün okullarının isimlerini bir bir değiştirmişti. Buna göre Keçiören’de FETÖ’nün Samanyolu Koleji’nin adı değiştirildi. TÜRKSAT’ta darbecilerin televizyon yayınlarını kesmesine engel olan Şehit Ahmet Özsoy’un ismi FETÖ’nün Keçiören’deki okuluna verildi. 

DEVLET OKULLARININ EN BAŞARILISI İMAM HATİPLER

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında kapsamlı bir rapor yayımladı. Öğrencilerin elde ettiği puanların değerlendirildiği araştırmada imam hatip okulları ön plana çıktı. Araştırmanın sonuçlarına göre imam hatip okullarının en başarılı devlet ortaokulları olduğunu ortaya koydu.

PROJE OKUL KAPSAMINDA

Proje okulları uygulaması kapsamında hizmet veren Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Hayrat Vakfı gibi kuruluşlarla işbirliği protokolü kapsamında önemli çalışmalara da imza atıyor.

OKULA SİYASİLER DE BÜYÜK DESTEK VE İLGİ GÖSTERİYOR

Ankara’nın en gözde okulu olma özelliğine sahip olan Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’na siyasetçiler de yoğun ilgi gösteriyor. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, MEMUR-SEN Onursal Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın  Ankara’nın ilk ve tek kız ortaokuluyla yakından ilgilendiği biliniyor.

İHANET MERKEZLERİNDE İMAM HATİP NESLİ YETİŞİYOR

Adam olmak için, vatansever bir milletin ferdi olmak için insanların imam hatip okullarına yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, “FETÖ’nün kendisini cemaat, okullarını da eğitim kurumu zannediyorduk. Bu okullar, bu milletin yardımlarıyla yapılmış okullardır. FETÖ’nün ihanet şebekesi olduğunu, bu okullarda bu şebekenin fitne yuvası olduğu 15 Temmuz gecesi net olarak görülmüştür. Şimdi bu okulların bu ülkeye, bu millete, bu çocuklara hizmet etmesi lazım. Fitne yuvası olan mekanlarda artık vatansever insanların yetişecek olması mutluluk vericidir. Önemli olan bu okullarda vatanına sahip çıkacak nesillerin yetişmesidir. FETÖ’nün ihanet merkezlerinde artık imam hatip nesli yetişiyor çok şükür” diye konuştu.

İHL’LERİN KAPANMASININ ARKASINDA FETÖ VAR

Devlet okullarının en başarılısının genellikle imam hatip okulları olduğuna dikkat çeken Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı avukat Zafer Çoktan, “28 Şubat’ın en büyük mağduru maalesef imam hatipler oldu. 28 Şubat darbesi ve imam hatiplerin kapatılma operasyonu FETÖ’nün gerçekleştirdiğini gördük. Devletimiz 15 Temmuz’un hemen ardından FETÖ’nün elinden okulları alarak milletimize büyük bir hizmet sunmuş oldu. Buralar yıllarca fitne yuvası olarak faaliyetlerini sürdürürken 15 Temmuz sonrasında milletimizin hizmetine sunularak bu okullarda artık vatan hainleri değil vatansever imam hatip nesli yetişiyor” dedi.

Kaynak: Yeni AKit

 

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 
Anahtar Kelimeler:

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RTÜK\'den BAŞÖRTÜSÜNE CEZAÖnceki Haber

RTÜK\'den BAŞÖRTÜSÜNE CEZA

OHAL Gözaltı Süresi 7 Güne DüşürüldüSonraki Haber

OHAL Gözaltı Süresi 7 Güne Düşürüldü

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!