Amerikada reklam panolarında başörtüsü tanıtıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amerikada reklam panolarında başörtüsü tanıtıldı
Amerikalı Müslüman bir grup, Amerikalılara başörtüsü felsefesini tanıtmak için Dallas'ta şehrin ünlü otoyollarından birinde bir reklam panosu kurdu.

About Islam göre, diyalogun karşılıklı anlayışın anahtarı olduğuna inanan ABD Dallas'taki İslami bir grup, şehrin en işlek otoyollarından birinde başörtüsü felsefesini tanıtan ve bu konudaki yanlış anlamaları düzelten bir reklam panosu kurdu.

Girişimi başlatan Dallas'taki Kuzey Amerika İslam Merkezi ve GainPeace hareketi bir temsilcisi olan Roman Siddique, "İnsanları 'neden başörtüsü taktığımız ve bunun gerçekte ne anlama geldiği konusunda eğitmenin daha iyi bir yolu var mı?" dedi.

Bu reklam panosunda, insanların başörtüsü ile ilgili sorularını yanıtlayan bir merkezin numarası yazılmıştır. Buna ek olarak, insanları İslami başörtüsü ile tanıştırmak için altı haftalık bir propaganda kampanyası başlattılar.

Bu reklam panosunun kurulması, bu Müslüman grubun tek girişimi değildi; Ayrıca İslam ve Müslümanlar hakkındaki soruları cevaplamak için şehrin çeşitli yerlerinde büfeler kurdular.

Bu reklam panosunun kurulmasıyla bu merkezle birçok temas kuruldu. Arayanlar İslam hakkında bilgi almak istedi ve başörtüsü hakkında birçok soru sordu. Öte yandan, bazıları öfkelerini dışa vurmak için Müslümanları kullandı. Ancak bu merkezin üyeleri, birbirlerini anlamanın en iyi yolunun diyalog yoluyla olduğuna inanıyorlar.

Bu, GainPeace hareketinin  İslam'ı tanıtmak için başlattığı ilk kampanyalar değil. Şubat 2019'da grup başka bir ilan tahtası kampanyası başlattı.

Ayrıca Amerikalıları Hz Muhammed'in (sav) şahsiyeti ve hayatı hakkında bilgilendirmek için 2017 yılında "Güvenilir Adam" adlı bir başka kampanya başlatıldı.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:İqna


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir DuaÖnceki Haber

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua

Amerikada reklam panolarında başörtüsü tanıtıldıSonraki Haber

Amerikada reklam panolarında başörtüsü t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!