Reklamı Geç
KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Haydi çocuklar Kur’an’a koşun

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haydi çocuklar Kur’an’a koşun
Camilerde Kur'an kurslarına kayıtlar başlıyor. 3 Temmuz - 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimle çocuklar İslami bilgileri öğrenecek, manevi yönlerini geliştirecekler.

ÇOCUKLARIMIZI KUR'AN İLE BÜYÜTELİM

Diyabet İşleri Başkanlığı, akademik başarılarını manevi donanımla perçinlemek isteyen ve iyi bir dinlenme ve yeni bilgiler öğrenme sürecinden geçmek isteyen çocukları yaz Kur'an kursularına davet ediyor. Kayıtlar 10 Temmuz'a kadar sürecek, yüz yüze eğitim ise 3 Temmuz - 25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

İNANÇLI BİR NESİL İÇİN HAREKETE GEÇELİM

Camilere akın edecek çocuklara Kur'an-ı Kerim, Siyer, Ahlak gibi derslerin yanında dinimiz İslam da en güzel şekilde anlatılacak. Psikoloji Uzmanı Eğitimci Yazar Adnan Kalkan, "Nesli ihya, medeniyeti inşa mefkuremize inançlı yetişen gençlerle buluşalım" diyerek ailelerinden çocuklarını Kur'an'a yönlendirmelerini istedi.

CAMİLER ÇOCUKLARLA DOLUP TAŞMALI

Yaz tatilinin çocukların manevi gelişimi açısından önemli olduğunu vurgulayan Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Hatalmış, "Camilerimiz çocuklarla dolup taşmalıdır. Aileler ahiret sınavını unutmayarak yavrularının manevi eğitimini ihmal etmemeli" uyarısında bulundu.

Yaz Kur’an kurslarına kayıtlar başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl düzenlenecek yaz Kur'an kursları için başvurular alınmaya başladı.

Yurt genelindeki il ve ilçe müftülükleri bünyesinde eğitim verecek Kur'an kursları için kayıtlar 10 Temmuz'a kadar yapılabilecek, kurslar 3 Temmuz'dan itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Yatılı yaz Kur'an kursları kayıtları da aynı tarihlerde başlayacak, eğitimler 3-28 Temmuz arasında verilecek.

İsteyen öğrenciler 24 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında tekrar kayıt yaptırarak 31 Temmuz'da başlayacak ikinci dönem yatılı yaz Kur'an kurslarına da başvuru yapabilecek.

Cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden yapılacak kayıtlara 4-22 yaş grubu arasındaki çocuklar ve gençler başvurabilecek.

Yaz Kur'an kursları eğitimleri 11 Ağustos'ta, yatılı yaz Kur'an kursları birinci dönemi 28 Temmuz, ikinci dönem eğitimleri ise 25 Ağustos'ta sona erecek.

Yaz Kur'an Kurslarına Kayıt Olmak İçin Tıklayınız>>>

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2023 İlçe Müftü AtamalarıÖnceki Haber

2023 İlçe Müftü Atamaları

23 Haziran 20223 Tarihli Cuma HutbesiSonraki Haber

23 Haziran 20223 Tarihli Cuma Hutbesi

KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!