Kur'an Kursu Öğreticilerine Özel Duyuru

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kur'an Kursu Öğreticilerine Özel Duyuru
Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklama; Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadele ve salgının muhtemel etkilerinin azaltılrnası için ülke genelinde alınan "kısmi kapanma” kararları doğrultusunda Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı uhdesinde olan Kur'an kurslarında aşağıdaki düzenlemelerin yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadele ve salgının muhtemel etkilerinin azaltılrnası için ülke genelinde alınan "kısmi kapanma” kararları doğrultusunda Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı uhdesinde olan Kur'an kurslarında aşağıdaki düzenlemelerin yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bu itibarla;

 1. Yaygın Din Eğitimi Daire  Başkanlığı  bünyesinde  hizmet  veren  4-6 yaş grubu Kur'an kurslarımız anaokulu ve kreş statüsünde değildir. Bu bağlamda 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitimlere çevrim içi olarak devam edilecektir.
 2. Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı uhdesinde olan Kur’an kurslarında ve camilerde yürütülen tüm programlara çevrim içi olarak devam edilecektir.
 3. Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı uhdesinde olan Kur'an kursu programlarında görevli 10 yaş ve altında çocuğu olan kadın öğreticiler eğitimlerine çevrim içi olarak devam edeceklerdir.
 4. Eğitimlerine çevrim içi devam eden öğreticiler görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıklarında görevlerine döneceklerdir.
 5. 4/B sözleşmeli statüsünde göreve başlayan Kur'an kursu öğreticileri, mesleğe hazırlık hizmet içi eğitime bulundukları yerden katılabileceklerdir.
 6. Haydi Türkiye Evden Kur'an Öğrenme/ Okumaya projesi kapsamında; engelli eğitimi alanında ilgili sertifikaya sahip Din Hizmetleri Uzmanı ve Eğitim Uzmanı kadrosunda görev yapan personel engelli vatandaşlarımıza yönelik ders açabileceklerdir.

 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Prof. Dr. Erbaş’tan teravih namazları için yeni açıklamaÖnceki Haber

Prof. Dr. Erbaş’tan teravih namazları iç...

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir DuaSonraki Haber

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!