Başkan Erbaş, yeni atanan il müftüleriyle görüştü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Erbaş, yeni atanan il müftüleriyle görüştü
Yeni atanan il müftüleriyle görüşen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “şehirlerin manevi rehberi olan Müftülerimiz, en zor ve sıkıntılı zamanlarda yaptıkları hizmetlerle toplumu diri tutmayı sağlamış, toplumun kalbinde yer etmiş ve insanların zihinlerinde iz bırakmışlardır” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yeni atanan il müftüleriyle video konferans sistemiyle görüştü.

İl müftülerine hayırlı olsun dilekleri ileten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bu mümtaz ve ulvi görevde Cenab-ı Hak sizlere muvaffakiyetler nasip eylesin” niyazında bulundu.

Başkan Erbaş, müftülük görevinin önemine değinerek, “Şehrin manevi önderi, rehberi olmak çok önemli bir vazifedir. Tarih boyunca şehirlerin manevi rehberliğini müftülerimiz yapmışlardır. En zor ve sıkıntılı zamanlarda moral-motivasyon ve din hizmetleri olsun bir çok açıdan her vesileyle yaptıkları hizmetlerle toplumu diri tutmayı sağlamış ve toplumun kalbinde yer etmişler, insanların zihinlerinde iz bırakmışlardır” dedi.

Disiplinin olmadığı yerde başarının da olmayacağına dikkati çeken Başkan Erbaş, “Amirliğiniz, rehberliğinizin ve hocalığınızın önünde olmasın. İnsanlar samimi gayretleri, muhabbetleri ve sevgileriyle başarılı olurlar. Samimiyet en çok da hocaya yakışıyor. Bu samimiyetinizle inşallah bulunduğunuz yerlerde din hizmetlerini, din eğitimini, gençlere ve çocuklara yönelik eğitimleri, aileye yönelik eğitimleri en güzel bir şekilde yürüteceksiniz. Bunlar bizim en çok üzerinde durmamız gereken vazifelerimizdir” diye konuştu.

Video konferansa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atanan, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ve Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu katıldı.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Diyanet


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cuma namazı için planlanan tarih 12 HaziranÖnceki Haber

Cuma namazı için planlanan tarih 12 Hazi...

İstanbul Sözleşmesi Toplumu YozlaştırıyorSonraki Haber

İstanbul Sözleşmesi Toplumu Yozlaştırıyo...

İslamda Buluşalım

Haber Yorumları

 • Ahmet YAHYA09-05-2020 18:47

  Hayırlı,bereketli,feyizli ve hizmet dolu olsun

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!