Hakkında soruşturma başlatılan Ankara Barosu'ndan bir skandal açıklama daha!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakkında soruşturma başlatılan Ankara Barosu'ndan bir skandal açıklama daha!
Sapkınların avukatlığını üstlenen Ankara Barosu, soruşturma başlatılmasının ardından tepki çeken bir açıklama daha yayımladı.

Haklarında soruşturma başlatılmasının ardından açıklama yapan Ankara Barosu, İslam'ın hükmünü söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için "Ayrımcı ve ötekileştirici zihniyet" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

"Çağlar öncesi" söylemini böyle savunmaya çalıştılar!

"Açıklamamızdan bir cümlenin alınarak sosyal medyada organize bir şekilde çarpıtılma çabasının ise laik devlet sisteminden uzaklaşılma arzusuna ve uzun zamandır her fırsatta saldırılan İstanbul Sözleşmesi’nin feshine dönük olması hiç de şaşırtıcı değildir." iddiasında bulunan Ankara Barosu büyük tepki çeken "çağlar öncesine ait" söylemini de şu ifadelerle savunmaya çalıştı:

"İnsanlık tarihi; zamandan ve coğrafyadan bağımsız bir şekilde çağlar boyunca kanla, nefretle, bir kesimin diğer kesimi ötekileştirip maddi ve manevi dünyada yok etme çabalarıyla geçmiştir. Bu çerçevede, anılan yazı içeriğindeki “çağlar öncesine ait” söylemi, İslam temelinde dini değerleri değil coğrafyadan ve tüm dinlerden bağımsız olarak dünya tarihinde çağlar boyunca yaşanan trajedilere vücut veren ayrımcı ve ötekileştirici zihniyeti ifade etmektedir. Zira yaşadığımız dönemde insan onuru, uluslararası sözleşmeler ve iç hukukla güvence altına alınmıştır."

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Yeni Akit


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ankara Barosu Sapkınlığın Avukatlığına SoyunmaktadırÖnceki Haber

Ankara Barosu Sapkınlığın Avukatlığına S...

Bakan Soylu'dan 'Ali Erbaş' açıklamasıSonraki Haber

Bakan Soylu'dan 'Ali Erbaş' açıklaması

İslamda Buluşalım

Haber Yorumları

 • Ediz Sözüer28-04-2020 13:03

  BİRAZ MERT OLUN DA, SÖZÜNÜZÜN ARKASINDA DURUN!"Çağlar öncesine ait" ifadesinin de İslamla ilişkili söylenmemiş olduğu açıklaması inanılır olmaktan uzak ve komik bir iddiadır. Biraz mert olun demek lazım! Yahu bu nasıl açıklama? Hiç zeka işi değil ki! Sorulmayacak mı, evrensel ve genel manada söylemiş olsanız da, onun içinde bu da dahildir. Aynı manaya gelir. Demeyecek miyiz? Kimi kandırıyorsunuz?

 • Ediz Sözüer28-04-2020 12:42

  Açıklamada din ve vicdan hürriyetinin savunucusu oldukları yalanını söylemeye cüret etmişler. Aklı olan buna inanır mı? Madem ki, inanç ve inancını ifade etme özgürlüğü var. İslam inancında da eşcinsellik büyük bir günah, kötü bir iş ve ahlaksızlıktır. Dolayısıyla elbette bu inancını ifade etme hakkı her müslümanın en tabi hakkıdır ve bu tabii hakkın kullanılmasının, nefret söylemi kapsamında değerlendirilmemesi gerektiği de açıktır. Ne zaman ki, bu tür fiilleri işleyenlere karşı bireylerin kendi başlarıyla şiddet uygulayarak onlara mani olmaları veya onları cezalandırmaları teşvik edilir. İşte ancak o zaman, böyle bir beyanı suç kapsamında değerlendirmek mümkün olabilir. Diğer türlüsü tamamen hatalı bir yaklaşım olur. O zaman ne demeye bu kapsamda söylenilmiş sözleri nefret söylemi olarak suçladınız denilmez mi?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!