Müftü, açığa alınan 3 imam hakkında konuştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müftü, açığa alınan 3 imam hakkında konuştu
Karadeniz Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, yaşı küçük iki kız çocuğuyla içki ve ilişki iddiasıyla açığa alınan 3 sözleşmeli imamla ilgili konuştu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sözleşmeli olarak görev yapan 3 imam, 13 ve 16 yaşında iki kızla cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla açığa alındı. Geçen hafta meydana gelen olay nedeniyle 3 imam polis tarafından gözaltına alındı. “Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu” iddiasıyla hakim karşısına çıkan A. A., A. S. C., A. T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

3 imamın İlçe Müftülüğü tarafından açığa alındığı öğrenildi.

SAVCILIK TALİMATIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sözleşmeli olarak görev yapan 3 imam, 13 ve 16 yaşında iki kızla cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla açığa alındı. Ailelerin kayıp başvurusu üzerine polis 13 ve 16 yaşında iki kızı polis buldu. Yapılan soruşturmada kızları önce yemeğe, ardından da 1+1 eve götüren 3 imam gözaltına alındı. “Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu” iddiasına rağmen sorguya sevk edilmeden, savcılık talimatıyla A. A., A. S. C., A. T. Denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldığı ortaya çıktı. İmamların, Zonguldak’tan İstanbul’a gitmek için yola çıkan kızları Ereğli’de arabaya aldıkları, yemeğe götürdükten sonra 1+1 eve geçtikleri, alkol aldıktan sonra 16 yaşındaki kızla ilişkiye girdikleri iddia edildi.

Karadeniz Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, yaşı küçük iki kız çocuğuyla içki ve ilişki iddiasıyla açığa alınan 3 sözleşmeli imamla ilgili konuştu. 

“Ne diyeceğimi, nasıl konuşacağımı bilemiyorum. Olaydan büyük acı ve üzüntü duydum” diyen İlçe Müftüsü Recai Albayrak “İmamlar açığa alındı. Sözleşmeli oldukları için otomatikman kurumla ilişkileri kesildi. Diyanet İşleri Bakanlığı Teftiş Kurulu’ndan müfettişlerimiz geldi. Olayın idari boyutunu soruşturuyorlar” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konularda hassas olduğunu belirten Müftü Recai Albayrak, “Bu kişilerin bir daha imamlık yapma şansı yok. Böyle bir olay yaşandığı için gerçekten çok üzgünüm” şeklinde konuştu.

Pusula Gazetesi

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Diyanet Hac mülakat sonuçları 2020 açıklandı!Önceki Haber

Diyanet Hac mülakat sonuçları 2020 açıkl...

Din İşleri Yüksek Kurulu’ndan Cuma namazıyla ilgili açıklamaSonraki Haber

Din İşleri Yüksek Kurulu’ndan Cuma namaz...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!