Başkan Yardımcısı Kim Olacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yardımcısı Kim Olacak?
DİYANET HABER-Şimdi Gözler Diyanet'te. Boşalan 3. Diyanet İşleri Başkan yardımcılığına kimin atanacağı merak konusu. Son günlerden kulislerde iki isim ön plana çıkıyor.

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr

7 Yıl Diyanet İşleri Başkanlığı yapan Prof. Dr. Mehmet Görmez'in 31.Temmuz 2017 günü istifasından sonra boşalan Diyanet İşleri Başkanlığına 18 Eylül 2017 günü Prof. Dr. Ali Erbaş atandı. Başkan Erbaş göreve başladıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı üst kadrolarda yeni görev değişiklikleri bekleniyordu. Beklenen haber geldi Prof. Dr. Ali Erbaş değişim sinyallerini verdi ve ilk olarak 05 ekim 2017 günü 2 başkan yardımcısı ve bazı daire başkanlarını yeni görevleri ile birlikte açıkladı. 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılıklarına, teşkilat içerisinden Dış İlişkiler Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selim Argun ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı atandı.

Genel Müdürlüklerde ise; Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Haydar Bekiroğlu, Dış ilişkiler Genel Müdürlüğüne Erdal Atalay ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Dr. Burhan Erkuş atanan isimler oldu. Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına da Hasan Ali Yıldız getirildi.  

Yapılan bu açıklamaların ardından 06 Ekim 2017 günü Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın istifa edip üniversiteye geri dönüşü haberi geldi.

Şimdi Gözler Diyanet'te

Boşalan 3. Diyanet İşleri Başkan yardımcılığına kimin atanacağı merak konusu. Son günlerden kulislerde iki isim ön plana çıkıyor. İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası açılış programı 30 eylül 2017 günü Ankara Kocatepe'de gerçekleşti. Kapanış programı ise 07 Ekim 2017 günü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımı ile İzmir'de gerçeşlti. Başkan Erbaş'ın, Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın istifasını sunmasından bir gün sonra İzmirde olması İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu'nun ismini ön plana çıkarıyor. 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığında ismi ön plana çıkan 

Prof. Dr. Ramazan Muslu'yu Tanıyalım

1964’te Muğla'nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldi. 1974’te Patlangıç İlkokulu'ndan mezun oldu.

1984 yılında İzmir İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1988 yılında Marmara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

1993 yılında İstanbul Ümraniye'de Kur'an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. 1994'de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı İslam Felsefesi Bilim Dalı'nda "Bilim Uzmanı" unvanını aldı. 1997'de Diyanet işleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi'nde 12. dönem Hizmetiçi Eğitim Kursu'nu tamamlayarak vaiz olarak atandı.

Aynı yıl Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne intisap etti. 2002'de MÜ. Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Tasavvuf Bilim Dalı'nda doktorasını tamamladı. 2006 yılında "Doçent" unvanı aldı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı profesörlük kadrosuna atandı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı'na öğretim üyesi olarak naklen atandı.

16.02.2013 tarih ve 28561 sayılı resmi gazetede yayımlanan 2013/96 sayılı kararname ile İzmir İl Müftülüğü'ne görevlendirildi. Halen bu görevi sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberilern tüm hakları kaynak gösterilen siteye, köşe yazıları yazar sahibine veya web sitemizin özel haberi ise Dinihaberler.com.tr'ye aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.  Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip uygulanacaktır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Erbaş'tan, Somali'deki terör saldırısına kınamaÖnceki Haber

Başkan Erbaş'tan, Somali'deki terör sald...

İşte yeni Hac ve Umre Hizmetleri Genel MüdürüSonraki Haber

İşte yeni Hac ve Umre Hizmetleri Genel M...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!