FETÖ\'cü Müftüler Hâlâ Görevde mi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali Akben, “Diyanetimizden hâlâ kötü kokular geliyor” başlıklı yazısında, FETÖ\'cü olduğu halde hâlâ görevinin başında olan bir müftüden söz etti..

Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

DiniHaberler.com.tr: 

Diyanet İşleri Başkanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bünyesindeki FETÖ'cüleri temizlemek için var gücüyle çalışıyor. Taşra personeli ile ilgili paralel temizlik operasyonları basına yansımış olsa da, genel merkezden şu ana kadar kimlerin alındığı ile ilgili henüz net bir bilgi verilmedi. Soruşturmalar neticelendiğinde, genel merkez ve taşradan kaç personelin ihraç edildiği netleşecek.

40 küsür yıldır sinsice devletin tüm kılcal damarlarına kadar sızma eğiliminde bulunan FETÖ/PDY örgütü, Diyanet İşleri Başkanlığı personeli içinde de kendine hatırı sayılır bir yer buldu. Türkiye'nin güzide kurumlarından olan Diyanet'in bu yapıdan temizlenmesi çok büyük önem arz etse de, bunun öyle bir anda olup bitmesi çok ta kolay görünmüyor. 15 Temmuz darbe gecesi sonrasında açığa alınan personelin yanı sıra, FETÖ ile bağı olduğu halde görevinin başında olanların da var olduğu bilinmektedir. Kendini gizlemeyi başaran, FETÖ'cü olmayanları FETÖ'cü olarak yalan yere ihbar edip, sağda solda vatan sevdalısı pozu vererek bu işten sıyrılmaya çalışanların yakın zamanda yaka paça içeri tıkıldıklarına İnşAllah hep birlikte şahit olacağız. İşte o vakit, kimlerin ak, kimler de kara oldukları ortaya çıkacaktır.

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Ali AKBEN, kaleme aldığı “Diyanetimizden hâlâ kötü kokular geliyor” başlıklı yazısının bir bölümünde, FETÖ'cü olduğu halde hâlâ görevi başında bulunan bir müftüye işaret etti.

Şimdi herkesin aklına takılan soru şu:

FETÖ'cü olduğu halde hâlâ görevinin başında olan müftü kim?

İşte Ali AKBEN'in Yeni Akit'teki yazısı;

Niyetimin ispiyonculuk olmadığını beni takip edenler çok iyi bilir. Ateş olmayan yerden duman tütmez denir. Ateş olan yerden çıkan dumanlarla ilgili yazmaya devam edeceğim.

Kahramanmaraş’ta geçen yıl bir Kur’an kursumuzda görevli bir eğitmenin başının epey ağrıtıldığına şahit olmuştum. O kursta görevli hocaların da cemaat bağlantısını biliyordum. Şimdi o hocalar açığa alındılar. Onları koruyan ve ilimizdeki demokrasi nöbetlerinde ön saflarda boy gösteren müftü ise hâlâ görevinin başında ve maalesef bazı kesimler tarafından da korunduğu bilgisi kulağıma geldi.

Demokrasi nöbetlerinde ilk üç günden sonra boy gösterip ön saflarda salladığı bayrağımızı gözümüzün içine sokanlara dikkat edelim hatırlatmasını yapmaya devam ediyorum.

Bu hazretin de nöbetlerde ön saflarda olduğunu görünce acaba dedim.

Anahtar Kelimeler:

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Efkan Ala, 20 Bin Memur Alımı YapacağızÖnceki Haber

Efkan Ala, 20 Bin Memur Alımı Yapacağız

Müslüman kadınlar hedefteSonraki Haber

Müslüman kadınlar hedefte

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!