Mehmet Ali KUŞTAŞI\'yı Tanıyalım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
Mehmet Ali KUŞTAŞI özgeçmişi... 1976 Erzurumun Aziziye ilçesi çamlıca köyünde tarihinde dünyaya gelen Mehmet Ali Kuştaşı ,İlkokulu köyünde bitirdi.

1976 Erzurumun Aziziye ilçesi çamlıca köyünde  tarihinde dünyaya gelen Mehmet Ali Kuştaşı ,İlkokulu köyünde bitirdi.
 
Erzurum Dumlubucağı kuran kursunda başladığı hafızlığını (akrabası o dönemki Kocatepe camii müezzinlerinden Recep ÇELİK ‘in öncülük etmesi ile) 1990 senesinde  Ankara  Altındağ merkez kuran kursunda (Ali Cömert hocada) bölge birincisi olarak tamamladı. 1995  yılında Ankara Hacı Bayram imam hatip lisesi‘nden mezun oldu. Bu süre zarfında hem hocası ile birlikte hafız yetiştirdi hemde Hacı Bayram  camii imam hatibi Abdulkadir Şehitoğlu‘ndan talim, tecvid, hadr, tedvir, tertil, usül ve makam dersleri aldı. 3 yıl süre ile vekil imam hatip olarak Hacı Bayram camiinde müezzinlik yaptı. 1998 yılında Sakarya Üniversitesiİlahiyat Fakültesini kazandı. 1999 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yapıp 2002 yılında mezun oldu. 2000, 2002 yılları arası ilahiyat tatbikat cami imamlığını da yaptı.
 
Ankara Hacı Bayram camiinde görev yaptıktan sonra Sivas Gürün Ulu camii imam hatibi olarak resmi göreve başladı. Sivasta görevine devam ederken Ankara Üniversitesi Sosyol Bilimler Enstitüsü din eğitimi ana bilim dalında yüksek lisansını tamamladı.
 
2008 yılında Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen ihtisas eğitim merkezini 6. Dönem olarak tamamladı. Eğitim merkezini tamamladıktan sonra sivas’ta kısa bir süre imam hatiplik yapıp 2009 yılında naklen Ankara Kocatepe camii imam hatipliğine atandı. Erdal Güntay hocadan özel olarak kıraatı aşere okudu.
 
Eğitim ve meslek hayatı boyunca Kuranı Kerim’i güzel okuma ve hafızlık dallarında 30’unüzerinde yarışmaya katılarak il, bölge ve Türkiye dereceleri vardır.
 
Malezya da kuran’ı Kerimi güzel okuma dalında ülkemizi temsil etmiştir. Dost tv’de 3 sezon canlı, sorulu-cevaplı ilmihal isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. Halen  çeşitli okullarda öğrencilere yönelik konferanslara  katılmaktadır. Din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim ve tashihi huruf kurslarında öğretici olarak görev yapmaktadır. 
 
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kocatepe Camii İmam Hatibi Korkut Müftüsü Oldu.Önceki Haber

Kocatepe Camii İmam Hatibi Korkut Müftüs...

Tarihte bugün: Tekke, zaviye ve türbeler kapatıldıSonraki Haber

Tarihte bugün: Tekke, zaviye ve türbeler...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!