Bölge birincisi Giresun’dan

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bölge birincisi Giresun’dan
Hafızlık Yarışmasına Giresun’u temsilen katılan Mert Beyaz Karadeniz Bölge Birincisi oldu.

Hafızlık Yarışmasına Giresun’u temsilen katılan Mert Beyaz Karadeniz Bölge Birincisi oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık Yarışması Bölge Finali" Ordu İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arasında düzenlenen Hafızlık Yarışması’nın Karadeniz Finali yapıldı.

Ordu İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmaya Ordu, Amasya, Bartın, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak il birincileri katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmada hafızlar Kur’an’ı en güzel şekilde okumak için yarıştı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu Giresun’u temsil eden Hafız Mert Beyaz Bölge birincisi olarak 16 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Yarışmada; Sinop’tan Bünyamin Mehmet Kopmaz ikinci, Samsun’dan Emirhan Kaya ise üçüncü oldu.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Orta Okulu, Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Mert Beyaz’ı tebrik eden Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, hafız Beyaz’a Türkiye finalinde başarılar diledi.

Bölge bazında yapılan yarışmada 1’inci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Hafız Mert Beyaz’ın Giresun’a büyük bir gurur yaşattığını belirten Müftü Oral, “Kur’an-ı Kerim’in ilk emri okumaktır. Yüce dinimiz İslam’ı en güzel şekilde temsil edecek olan hafızlarımız ellerinden kitabı, defteri, kalemi düşürmemeli, öğrenmeyi ve öğretmeyi kendine şiar edinmelidir. Yarışmada bölge birincisi olan öğrencimiz Mert Beyaz’ın zihninin ve kalbinin Kur’an-ı Kerim sevgisiyle dolmasına ve hafızlığını tamamlanmasına vesile olan ailesini ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Yüce Allah öğrencilerimize ömür boyu Kur’an ahlakına uygun hayat sürmeyi nasip eylesin.” dedi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir DuaÖnceki Haber

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua

Kader mi Tembellik mi?Sonraki Haber

Kader mi Tembellik mi?

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!